Scania soovitab igal päeval kodust välja minnes võtta kaasa positiivne suhtumine

06_Pärnu Rattapäev

Eesti maastikuratturite koondise tegemistele on õla alla pannud Scania. See on ettevõte, mis tegeleb raskeveokite, busside, mere- ja tööstusmootorite tootmise, müügi ning hooldamisega. Uurisime lähemalt, mis on Scania missiooniks, mis väljakutseid nad lahendavad, mis on nende eesmärgid ja miks toetada just jalgrattureid teekonnal olümpiale.

Scania, mis on ettevõtte missioon?

Scania missioon on maailma transpordisüsteemide tarbeks keskkonnasõbralike lahenduste pakkumine, käies välja uusi mobiilsuslahendusi, mis on samaaegselt head nii ettevõtjatele, ühiskonnale kui ka looduskeskkonnale. Scania rahvusvahelises organisatsioonis töötab ligi 50 000 inimest ja ettevõte on esindatud ligi 100 riigis. Scania Eestis töötab 150 inimest ja nad on Eesti suurim raskveokite ning busside müügi- ja teeninudsettevõte.

Mille poolest erinete konkurentidest?

Vaatamata ettevõtte suurusele oleme paindlikud ning personaalsed. Scania unikaalne moodulitest koosnev tootesüsteem võimaldab iga sõiduki ehitada unikaalse rätsepatööna täpselt kliendi vajadustele sobivaks.

Kuidas läks Scanial eelmisel aastal?

Eelmine aasta läks Scanial väga hästi. Scania uus veokite põlvkond on turul väga hästi vastu võetud. Scania Eesti 2017. aasta veokite turuosa oli 42 % ning kasum ületas miljoni euro piiri. Rahvusvahelisel tasandil tarnis Scania eelmisel aastal 90 777 veokit mis on 12 % enam kui 2016. aastal. Kontsern teenis tulu 11,16 miljardit SEK-i.

Mis on hetkel Scania suurimad väljakutsed?

Scania Eesti suurimaks väljakutseks on teenindusorganisatsiooni jätkuv arendamine ja hoidmine Eesti parimal tasemel.

Scania Eesti meeskond Pärnu rattarallil 2016. aastal

Kas Teil on mõni suurem eesmärk, mida kindlasti 2018. aastal saavutada tahaksite? Mis see on?

2018. aasta üheks olulisemaks äriliseks eesmärgiks on Eesti, Läti ja Leedu Scania maaletooja organisatsioonide ühendamine. Läbi kolme maa saame kindlasti veelgi tõhusamalt ära kasutada erinevate positsioonide kompetentse ja pakkuda seeläbi klientidele veelgi paremat teenust ning parimat kompetentsi ning nõu veokite, busside müügis.

Miks olete otsustanud toetada just Eesti jalgrattureid?

Aus vastus on, et Eesti Jalgratturite Liidu soovitusel. Scania töötajate seas on kümneid inimesi, kes aktiivselt spordiga tegelevad. Neid, kes erinevates rattasarjades osalevad on kümmekond. Jalgrattasõit on ala, mis on absoluutselt kõikidele kättesaadav. Jalgratas on iga lapse esimeste spordivahendite seas ning pakub hiljem liikumisvabadust, adrenaliini ning võimalust valida väga erinevate rattaspordialade vahel – klassikalistest aladest downhilli ja pargisõiduni.

Mis ootused ja soovitused on Teil Eesti tegev(ratta)sportlastele?

Tehke sporti kire ja naudinguga. Kui olete tipule lähedal, pingutage täiega! Päris tippu jõuavad vaid kõige töökamad. Ärge unustage, et tippsport on kogu elu ainult selle esimesel elukolmandikul. Mõelge aegsasti ka sellele, mida te suurema osa elust, hiljem, teha soovite. Kui võistlusspordi lõpetate, ärge lõpetage füüsilist aktiivsust. 5 – 8 tundi trenni nädalas hoiab teid heas vormis ja pole ohtu, et iseend peeglist vaadates ühel päeval enam ära ei tunne. Ja hoidke oma tervist!

Milline on üks asi ilma milleta Scania inimesed ei lahku kodust kunagi?

Kodust tuleb igasse päeva kaasa võtta positiivne suhtumine.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X