Saul jäi Jaapanis napilt esikolmikust välja

Evar Saul

Jaapanis peetud Moka Haga 100,8-kilomeetrises grupisõidus pälvis Evar Saul (Levante Fuji Shizuoka) 4. koha.

Jaapani Pro Touri etapil, kus võistlevad Jaapani kontinentaal- ja tugevamad amatöörtiimid, võidutses hispaanlane Jose Vicente Toribio ajaga 2:20.45. Ta edestas jaapanlasi Yuki Ishiharat (Shimano Racing; +0.00) ja Kazuki Watanabed (Avenir Cycling Yamanashi; +0.02). Saul pidi leppima neljanda kohaga, kaotades võitjale kolme sekundiga.

„Ilm oli väga külm ja märg ning enne minu sõitu jäeti naiste võistlus pooleli, sest sadas lund,“ kirjeldas Saul. „Sõitsime 7,2 km pikkust ringi 14 korda. Stardis oli ligi 160 ratturit, kellest jõudsid finišisse 95. Rada oli väga libe ja tehniline, seega oli väga palju kukkumisi, milles kaotasin ka neli tiimikaaslast.“

„Seitsmendal ringil oli mul mehhaaniline probleem, millega pidi mind aitama neutraalabiauto, sest tiimiautod ei tohtinud meil taga sõita. Jäin grupist maha ja pidin terve ringi seda üksinda püüdma,“ jätkas Saul. „Viimasel ringil, kui ette oli jäänud umbes 30-liikmeline grupp, otsustasin, et ei taha asja finiši peale jätta ja ründasin üksinda ühel tehnilisel laskumisel. Minuga tulid kaasa veel kolm sõitjat ja suutsime kuni finišini pundil eest püsida. Lõpus tundsin aga jalas varasemaid pingutusi ja ei suutnud end kolme hulka sõita.“

Pühapäevasel Utsunomiya Kiyohara kriteeriumil finišeeris Saul 20. kohal. Võidu pälvis Hayabusa Okamoto. Talle järgnesid Yuki Ishihara ja Daiki Magosaki.

Hollandis peetud Wim Hendriks Trofeel pälvis Frank Aron Ragilo (Dev. Team dsm-firmenich PostNL; +0.54) 10. koha. Parim oli belglane Lars Vanden Heede (Soudal Quick-Step Devo Team; 3:52.47). Pjedestaalile sõitsid end veel hollandlane Huub Artz (Wanty-ReUz-Technord; +0.00) ja belglane Milan De Ceuster (Lotto Dstny Dev.; +0.17).

Prantsusmaa mitmepäevasõidu Memorial Freddy Urcel kuuekilomeetrisel proloogil teenis Ken Post (Rayon d’Argent; +0.38) 18. ja Ats Uulima (Rayon d’Argent; +0.44) 22. koha. Kõige kiirem oli prantslane Mathieu Pellegrin (CSCA Proprete 2000; 7.30), kellele järgnesid kaasmaalased Cedric Monge (UV Marie-Galante; +0.12) ja Damien Urcel (TVCC Capesterre-Beau; +0.16).

109,1-kilomeetrisel grupisõiduetapil oli Post (+12.27) 19. ja Uulimaa (+13.40) 22. Kolmikvõidu teenisid Prantsusmaa ratturid Benjamin Le Ny (Uni Sport Lamentinois; 3:06.00), Damien Urcel (TVCC Capesterre-Beau; +0.00) ja Axel Taillandier (Team Madras Cycling; +0.03).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X