SANGASTE VALGETEL TEEDEL TOIMUNUD EESTI MAANTEERATTAHOOAJA KOLMIKVÕIDU VÕTTIS CYCLING TARTU

Pühapäeval, 22. aprillil startis Sangaste lossi õuelt viiendat korda toimuv Sangaste Valgete Teede Rattaralli. Tegemist kuulsa Pariis-Roubaix võidusõidu Eestimaise versiooniga, kus Põhja-Prantsusmaa munakiviteid asendavad Lõuna-Eestile omased valged kruusateed.
Sangaste Valgete Teede Rattaralli pika, 79,5 km pikkuse distantsi kolmikvõidu võtsid rattaklubi Cycling Tartu ratturid. Esikohale tuli Norman Vahtra, teiseks sõitis ennast Peeter Pung ja kolmandaks jäi Karl-Arnold Vendelin (ajaga 1:57:27).
Võistluse võitja Norman Vahtra sõnul oli tänane võistlus eelmiste aastate omast erinev eelkõige võistluse toimumisaja poolest. “Mitmed rajalõigud olid kevadiselt märjad, aga kuna minu positsioon oli hea, siis sain valida kuivemaid kohti rajal. Tänu sellele tuli võrreldes teistega sisse hea edumaa. Samuti olid sel aastal suuremad võiduvõimalused, sest tavaliselt on võistlusel olnud peal rohkem tugevaid rattureid. See on toimunud vahetult peale EMV-d, näiteks Alo Jakin on alati kohal olnud. See kõik mõjutas kindlasti palju tervet sõidu käiku,” võttis Norman  Vahtra sõidu kokku.
Parim naine  põhidistantsil oli Mae Lang ajaga 2:10:12.

23,2 km pikkuse lühikese distantsi võitis Aaron Aus (Rein Taaramäe Rattaklubi,39:06), teise koha saavutas Gabriel Helmut Aduson (CFC Spordiklubi,39:08) ja kolmandale kohale sõitis ennast Reio Vill (Otepää Rattaklubi,40:51).