Sangaste Valgete Teede Rattarallil osalevad värske Eesti meister Räim, Kangert ja Taaramäe

75429521_3127421430672992_6289435399721791506_n
  1. juunil stardib Sangaste lossi õuelt kaheksandat korda toimuv Sangaste Valgete Teede Rattaralli.

Stardinimekirjas on värske grupisõidu Eesti meister Mihkel Räim (HRE Mazowsze Serce Polski), kolmekordne võistluse võitja Alo Jakin (Peloton), Tanel Kangert (Team BikeExchange), Rein Taaramäe (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux), Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation), klubi Ampler Development Team ratturid jt.

Tegemist on omanäolise ja Eestis ainulaadse võistlusega, mis liigitub küll maanteerattasõidu alla, aga rada vürtsitavad asfaldilõikude vahele pikitud kruusateede lõigud. Võistluse distantsid on sellel aastal 95,4 km; 66,5km ja 25,8 km.

Selleks, et rada oleks huvitavam ja võimaldaks rohkem atraktiivseid lõpulahendusi, on sellel aastal lisatud kõikidele distantsidele 3,3km pikkuse kruusalõiguga lõpuring ümber Sangaste lossipargi, mis sisaldab endas ka 12% lõpuosaga tõusupõntsu.

95km distants on seitsme kruusalõiguga ja antud distantsil võtavad mõõtu eliitratturid, soovi korral ka tugevamad harrastajad.

Eelmisel aastal esmakordselt kavas olnud harrastajate distants osutus ootamatult populaarseks ja sellest tulenevalt on keskmine distants kavas ka sel aastal. Keskmise distantsi pikkuseseks on 66,5km ja sellel rajal tuleb läbida kuus kruusalõiku. Keskmine distants  on mõeldud jõukatsumiseks naistele ja kõikidele seenior- ning sportklassi harrastajatele.

Nii 95km kui 67km distantsil on lubatud kasutada vaid maantee või tsüklokrossi jalgrattaid.

26km pikkune matkadistants on mõeldud eelkõige noorsportlastele, aga on sobilik ning jõukohane ka igale tavalisele rattasõbrale. 26km rajal on ka kaks kruusalõiku kogupikkusega 9,2km.

Lisainfo ja radade kaardid Sangaste Valgete Teede Rattarallist kodulehel:

://www.sportos.eu/ee/et/valgete-teede-rattaralli-216/juhend/Wwv/

NB! Sangaste Valgete Teede Rattaralli teine soodsam registreerimisvoor lõppeb 24. juuni keskööl.

Liitu võistlusega SIIN

Lisainfo: Indrek Kelk korraldusjuht; tel: 51 63 260; e-post: indrek@tartumaraton.ee

Foto: Valgete Teede Rattaralli 2020. Autor: Adam Illingworth

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X