Sangaste Valgete Teede Rattaralli võitis neljandat korda Alo Jakin

image00001

Laupäeval, 26. juunil startis Sangaste lossi õuelt kaheksandat korda Sangaste Valgete Teede Rattaralli, mille võitis neljandat korda Alo Jakin.

Stardinimekiri oli väga uhke, alustades värskest grupisõidu Eesti meistrist Mihkel Räimest, lisaks kolmekordne võistluse võitja Alo Jakin, Tanel Kangert, Rein Taaramäe, Norman Vahtra jt. Võistluse distantsid olid sellel aastal 95,4 km; 66,5 km ja 25,8 km. Nii 95 km kui 67 km distantsil oli lubatud kasutada vaid maantee või tsüklokrossi jalgrattaid.

Laupäevase põhisõidu võitis neljandat korda Alo Jakin ajaga 2.11,00 (keskmine kiirus 43,7km/h). Teine oli Norman Vahtra ja kolmas juunioride vanuseklassi kuuluv Romet Pajur. Rein Taaramäe lõpetas võistluse neljandana, Tanel Kangert ületas finišijoone 21. positsioonil.

Jakini sõnul oli sõit huvitav. “Osavõtjaid oli küll arvuliselt vähe, aga see eest väga tugevad ja sõit ise hästi kiire. Ka selektsioon käis väga kiiresti. Minu jaoks olid kõik tugevad ees, pidasin kohe alguses peamisteks konkurentideks Taarmäed ja Vahtrat ja nii oligi. Kontrollisin olukorda enda jaoks, jälgisin kogu aeg teisi sõitjaid ja nende minekut,” sõnas Jakin.

“Tunne oli mul samuti täna väga hea ja ilmselt aitas ka kogemus palju kaasa. Samuti kiidan korraldajaid, rada oli uus ja huvitav, eriti põnevad olid uued lõigud nii lõpus kui ka keskel. Täna klappis kuidagi kõik ja kasutasin oma osavust ära ehk võtsin initsiatiivi ja sellega ka võidu. Ja loomulikult ootan juba järgmise aasta võidusõitu,” võttis Jakin võistluse kokku.

Allikas ERR Sport

Foto: Adam Illingworth

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X