Sangaste Valgete Teede Rattaralli – soodsaim registreerimisvoor lõppeb täna 17.juunil!

valged

Juba kümne päeva pärast, 27. juunil stardib Sangaste lossi õuelt Eesti selle hooaja esimene maanteevõistlus, seitsmendat  korda toimuv Sangaste Valgete Teede Rattaralli. See on omanäoline ja Eestis ainulaadne võistlus, mis liigitub küll maanteerattasõidu alla, aga rada vürtsitavad asfaldilõikude vahele pikitud kruusateede lõigud.

Valgete Teede Rattaralli on EJL 2. kategooria võistlus ja annab seega klubidele ka väärtuslikke edetabeli punkte. Võistluse distantsid on 79,5 km, 65km ja 23,4 km. 79 km distants on kuue kruusalõiguga ja kulgeb marsruudil Sangaste Lossiküla-Tagula-Karula-Lüllemäe-Haabsaare-Valtina-Kobela-Tagula-Lauküla-Vastsemõisa-Lossiküla. Antud distantsil võtavad mõõtu eliitratturid kui ka tugevamad harrastajad.  ja lubatud on kasutada vaid maantee või cyclokrossi jalgrattaid.

Riiklikest piirangutest tulenevate nõuete täitmiseks on sellel aastal esmakordselt kavas ka 65km distants, mis on mõeldud jõukatsumiseks naistele ja vanematele harrastajatele. 65km rajale jääb 5 kruusalõiku kogupikkusega 20,6km.

Nii 79km kui 65 km distantsil on lubatud kasutada vaid maantee või tsiklokrossi jalgrattaid.

23 km pikkune matkadistants on sobilik ja jõukohane aga igale rattasõbrale. 23 km rajal on ka üks kruusalõik kogupikkusega 5,9 km ja rada kulgeb marsruudil Sangaste Lossiküla-Tagula-Lauküla-Vastsemõisa-Lossiküla. Sellel distantsil on lubatud osaleda igat tüüpi ratastega. 23km distants on võistlusdistantsiks ka MN12, MN14 ja N16 vanuseklassi ratturitele, kelle seast autasustatakse kolme paremat.

lisainfo Sangaste Valgete Teede Rattarallist kodulehel:

https://www.sportos.eu/ee/et/valgete-teede-rattaralli-216/

NB! Sangaste Valgete Teede Rattaralli esimene soodsaim registreerumisvoor lõppeb homme 17. juuni keskööl. Palume EJL liikmesklubidel registreerimine sooritada hiljemalt homse päeva jooksul, et tagada soodsaim registreerimishind.

Lisainfo: Indrek Kelk korraldusjuht; tel: 51 63 260; e-post: indrek@tartumaraton.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X