Sander tegi Belgias hooaja parima sõidu

Laura Lizette Sander

Eesti valitsev meister Laura Lizette Sander (AG Insurance – Soudal NXTG) pälvis Belgia ühepäevasõidul GP Eco-Struct (UCI 1.1) hooaja parima tulemuse, kui sai grupifinišis 7. koha.

Võistluse võitis itaallanna Chiara Consonni (UAE Development Team; 3:20.40), alistades finišijoonel soomlanna Anniina Ahtosalo (Uno-X Mobility) ja poolatari Daria Pikuliki (Human Powered Health). Eestlannadest sai Sander 7., Kristel Sandra Soonik (Keukens Redant Cycling Team) 65. ja Elina Tasane (Doltcini O’Shea) 79. koha. Kristi Kuldkepp tulemust kirja ei saanud.

Päev hiljem samuti Belgias peetud Trofee Maarten Wynantsi ühepäevasõidul (UCI 1.1) tuli Sandril lahti vedada naiskonna sprinterit, kuid teenis ise seejuures 21. koha. Suures grupifinišis oli parim Ahtosalo (2:53.37), teise koha teenis hollandlanna Scarlett Souren (VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team) ja kolmanda koha Consonni. Tasane seekord tulemust kirja ei saanud.

„Esimesel võistluspäeval oli mul võimalus ise samuti sprintida, kuid teisel päeval pidin kogu võistluse aktiivsem olema, ründama ja lõpus teist sprinterit lahti vedama. Mõlema sõiduga võib rahul olla, sest tegin kõik oma tööülesanded ära,“ rääkis Sander võistluste järel.

Eesti naisratturitest oli nädalavahetusel veel UCI kategooriaga võistlusel stardis Elisabeth Ebras (UAE Team ADQ), kes teenis Prantsusmaal korraldatud GP du Morbihan Femmes ühepäevasõidul (UCI 1.1) 59. koha. Esikoha pälvis seejuures eestlanna tiimikaaslane Silvia Persico (2:41.51). Pjedestaalile sõitsid end veel prantslanna Victoire Berteau (Cofidis Women Team) ja poolatar Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling Team).

Hollandis peeti meestele ühepäevasõit Ronde van Overijssel (UCI 1.2), kus Romet Pajur (Team Lotto Kern-Haus PSD Bank) ja Frank Aron Ragilo (Development Team dsm-firmenich PostNL) said suures grupifinišis vastavalt 15. ja 17. koha. Karl Kurits (Israel Premier Tech Academy; +2.38) finišeeris 88. positsioonil. Võidu teenis austraallane Declan Trezise (ARA | Skip Capital; 4:41.04), teise koha sai Iisraeli rattur Oded Kogut (Israel Premier Tech Academy) ja kolmanda hollandlane Coen Vermeltfoort (VolkerWessels Cycling Team).

Prantsusmaal sõideti aga legendaarne Tro-Bro Leon ühepäevasõit (UCI 1.Pro), kus Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix; +8.20) sai 76. koha. Tema eestlasest tiimikaaslane Norman Vahtra tulemust kirja ei saanud. Kolme parema sekka sõitsid end belglane Arnaud de Lie (Lotto Dstny; 4:55.23), Clement Venturini (Arkea – B&B Hotels) ja Pierre Gautherat (Decathlon AG2R La Mondiale Team).

Eesti juunioridest osales Tšehhis peetud Rahvuste karika sarja kuuluval Rahutuuril Oliver Mätik (Cannibal – Victorious U19 Development Team), kes sai üldarvestuses 74. koha, kaotades võitjale taanlasele Albert Withen Philipsenile 13 minuti ja 39 sekundiga. Kokkuvõttes sai teise koha hollandlane Senna Remijn (+0.25) ja kolmanda koha tšehh Pavel Šumpik (+0.26). Erinevatel etappidel sai eestlane kirja vastavalt 97., 31., 46., 71. ja 22. koha.