Sander: Päris nii ei ole, et olen kõigist täiesti üle ja võitmatu, targalt peab ka sõitma

Laura Lizette Sander

Põlva maakonnas Maanteemuuseumi juures peetud maanteeratturite Merko Eesti ja Balti meistrivõistlustel pälvis NU23 grupisõidus esimese koha 30-kilomeetrise soolosõidu järel Laura Lizette Sander.

„Mul ei olnud plaani eest ära sõita, sest mul ei ole tavaliselt teine võistluspäev kõige parem. Samas mõtlesin, et teen asja põnevamaks ja testin konkurente, et eliitklassi grupisõiduks tekiks ka mingi arusaam,“ ütles Sander võistluse järel. „Autosid vahele ei lastud ja sõitsin oma sõitu. Vaatasin oma numbreid. Sõitsin targalt – esimene pool rajast on üles-alla natuke, enne seda tõmbasin sirgel TT-võimsusega vahe sisse ja siis grupiga võrreldes sõitsin tõusud aeglasemalt.“

Kui palju mõjutas värske Eesti ja Balti meistri meelest võistlust see, et tormihoiatuse tõttu lühendati distantsi 20,2 kilomeetri võrra? „Ma ei usu, et see väga palju mõjutas, et üks ring täna vähem oli,” ütles Sander. “Ma ei oleks läinud nii vara siis ära. Ega päris nii ei ole, et ma täiesti üle olen ja võitmatu. Targalt peab ka sõitma ja lihtsalt oligi see, et oleks olnud rohkem tiksumist. Lühem distants oli isegi põnevam.“

Eesti ja Balti meistrivõistluste korraldamist toetavad: Merko, SKO Motors, Kurmik, Haage, Raitwood, Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Hearum, Soela Rannamajad, Columbia Kivi, EHL Profiles, Malmerk Klaasium, Viimsi Keevitus, Kaamos, Kagu Engineering.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X