Sander pälvis Hollandis peetud kutsetega show-kriteeriumil 6. koha

Laura Lizette Sander

Hollandis peeti Ronde van Lekkerkerki kriteerium, kuhu pääses võistlema kutsetega. Show-võistlusele oodati starti samuti Eesti valitsev meister Laura Lizette Sander (AG Insurance – NXTG U23 Team), kes teenis 60-kilomeetrisel kriteeriumil 6. koha.

Võidu pälvis kodupubliku rõõmuks legendaarne Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike; 1:22.20), kes sai esikoha kaasmaalannade Anneke Dijstra (VolkerWessels Pro Cycling Team; +0.08) ja Vera Tielemani (MTD Women Cycling; +2.15) ees. Sander finišeeris grupis, mis kaotas võitjale kahe minuti ja 30 sekundiga.

„Endale oli ka huvitav võistlus,“ ütles Sander. „Alguses oli seal eraldistardist sõit samuti ja seejärel 35-ringiline kriteerium. Mul ei olnud kõige parem jalg, aga väga lõbus ja põnev oli ning treeningu mõttes samuti super. Sain paar sprinti võidetud ja vägev oli.“

Belgias Wilseles peetud amatöörtasemega 106-kilomeetrisel võistlusel teenis Kristel Sandra Soonik (Keukens Redant Cycling Team) 12. koha. Kaotust võitjale, belglannale Elena Debouckile (Carbonbike Giordana by Zen Z; 2:32.00) kogunes üks minut ja 15 sekundit. Pjedestaalile sõitsid end veel austraallanna Talia Appleton (Team BridgeLane; +0.00) ja norralanna Nora Tveit (DAS-Hutchinson-Brother UK; +1.15).

Frank Aron Ragilo (Development Team dsm-firmenich PostNL) sai Hollandi ühepäevasõidul John Knoops Passion-Kersenronde-U23 (160 km) 18. koha. Kolme parema sekka jõudsid hollandlane Elmar Abma (VolkerWessels Cycling Team; 3:24.28), Argentina rattur Mateo Duque (VDM-Trawobo Cycling Team) ja belglane Tyler Desmet (RB Zelbouw UCT).