Sander pälvis Hollandis 8. koha, Mihkels Pariis – Nice’i velotuuri viimasel etapil ei stardi

Laura Lizette Sander

Hollandis peetud naiste ühepäevasõidul Drentse Acht van Westerveld (UCI 1.1; 127,6 km) pälvis Eesti valitsev meister Laura Lizette Sander (AG Insurance – Soudal NXTG) kaheksanda koha. Prantsusmaal jätkunud Pariis – Nice’i velotuuri (UCI 2.UWT) seitsmendal etapil (104 km) sai Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) 39. koha.

Hollandis võidutses kodupubliku rõõmuks Sofie van Rooijen (VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team; 2:56.03), edestades itaallannasid Chiara Consonnit (UAE Team ADQ) ja Rachele Barbierit (Team dsm-firmenich PostNL).

„Väga tugev küljetuul oli alguses ja kõik läks kohe laiali,“ rääkis Sander võistluse järel. „Erilist puhkemomenti ei tekkinud sõidu jooksul kordagi. Võistluse lõpu poole hakati rünnakuid ette võtma, kuid olin kogu aeg olemas ja ühtki hullu momenti ei tekkinud. Finišisse oli 10 km allatuult ja teed olid kitsad. Ma ei hakanud väga varakult ennast ette suruma. Võib-olla oleks saanud natuke paremini positsioonil olla, aga olen oma tulemusega väga rahul. Annab peale viimaseid ebaõnnestunud võistluseid motivatsiooni juurde.“

Prantsusmaal oli lühikesel ja tõusu otsas lõppenud etapil kiireim Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe; 2:44.03). Temast kaheksa sekundit hiljem lõpetas teisena belglane Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) ja kolmandana sloveen Primož Roglic (Bora-Hansgrohe). Mihkels kaotas võitjale kümne minuti ja 21 sekundiga.

„Väga raske etapp oli algusest lõpuni. Päev algas tõusuga ja edasi oli kogu aeg üles-alla ja kurviline kuni finišitõusuni, mis oli 15 km pikk,“ kirjeldas Mihkels. „Peale esimest tõusu panin laskumisel jälle rehvi. Õnneks rehvipiim parandas augu ära ja umbes kaks bari jäi sisse. Kuna kogu aeg oli super raske, rattureid jäi grupis aina vähemaks ja saateautod olid nende mahajäänud ratturite taga kinni, siis oleks täna rattavahetus tähendanud kindlat mahajäämist, seega jätkasin sellega sõitmist kuni finišitõusuni. Kui seal maha jäin, vahetasin ratta ära ja tulin lõpuni.“

Viimasel etapil Mihkels ei stardi, et jääks rohkem aega taastumiseks Belgia ühepäevasõiduks Danilith Nokere Koerse (UCI 1.Pro). Velotuuri üldliidrina jätkab ameeriklane Brandon McNulty (UAE Team Emirates), kellele kaasmaalane Matteo Jorgenson (Team Visma | Lease a Bike) kaotab nelja ja taanlane Mattias Skjelmose (Lidl-Trek) 35 sekundiga. Viimasel etapil on pikkust 109,3 kilomeetrit.

Juuniorid sõitsid Danilith Nokere Koerse (UCI 1.1; 127 km) ühepäevasõidu laupäeval ning Ron Rooni (Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team; +0.02) pälvis 17. koha. Esikoha saavutas inglane Sebastian Grindley (Fensham Howes; 2:58.43), edestades belglaseid Xander Scheldemani (Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team) ja Cedric Keppensi (AVIA – Rudyco Cycling Team).

Hispaanias jätkunud naiste velotuuri Vuelta Extremadura Feminas teisel etapil (UCI 2.2; 95,9 km) pälvis Elisabeth Ebras (UAE Development Team; +8.27) 37. koha. Pika tõusu otsas sai soolovõidu hollandlanna Mareille Meijering (Movistar Team; 2:22.50). Teise koha teenis itaallanna Gaia Realini (Lidl – Trek; +0.22) ja kolmanda koha prantslanna Oceane Mahe (Arkea – B&B Hotels Women; +0.39).

Velotuuri üldarvestuses kerkis Meijering etapivõiduga liidriks. Realini kaotab talle 30 ja Mahe 49 sekundiga. Ebras (+8.41) jätkab võistlemist 35. kohal. Noorratturite arvestuses langes eestlanna kümnendale positsioonile. Pühapäeval on kavas 17,2 -kilomeetrine temposõit.