Sander ja Ebras testisid end Rahvuste Karika etapi eel Taanis, Sander oli viimasel etapil võidukas

Eesti naisjuuniorid Laura Lizette Sander ja Elisabeth Ebras (mõlemad Team Rytger powered by Carl Ras) testisid end sel nädalal tuleva Rahvuste Karika etapi eel Taanis kolme päeva pikkusel velotuuril 3 dage i nord.

Avapäeval sai Sander 85-kilomeetrisel etapil naisjuunioride arvestuses kolmanda ja Ebras neljanda koha. Kaksikvõidu pälvisid taanlannad Victoria Lund ja Ida Mechlenborg Krum. Ebrasel oli seejuures esimesel etapil tehniline prooblem.

Teisel, 72-kilomeetrisel päeval lõpetas Sander samuti kolmandal positsioonil, ent Ebras kukkus ja tulemust kirja ei saanud. Esikoha noppis taanlanna Solbjörk Minke Anderson ja teise koha Lund.

Kolmandal, 89-kilomeetrisel etapil õnnestus Sandril üksi eest pääseda ning teenis soolovõidu. Lund sai teise ja Ebras kolmanda koha.

„Harjutasime sellel tuuril erinevaid taktikaid Rahvuste Karika etapi eel,“ võttis Sander velotuuri kokku.

Kolme päeva kokkuvõttes pälvis 148 punktiga esikoha Lund, Sander (146) sai teise ja Anderson (143) kolmanda koha. Ühel etapil punktideta jäänud Ebras (95) oli üldarvestuses kuues.

Naisjuunioride Rahvuste Karika kolmas etapp, EPZ Omloop van Borsele toimub 22. aprillil Hollandis. Avaetapil Itaalias sai Sander 20. ja teisel etapil Belgias 2. koha, Ebras lõpetas vastavalt kohtadel 17 ja 20.