San Juani velotuuri alustas võidukalt Bennett

Screenshot 2023-01-23 at 16.10.05

Pühapäeval Argentinas alanud San Juani velotuuri (UCI 2.Pro) esimesel etapil (143,9 km) võidutses iirlane Sam Bennett (Bora-Hansgrohe).

Bennett (3:19.16) edestas grupifinišis taanlast Michael Morkovi (Soudal – Quick Step) ja itaallast Giacomo Nizzolot (Israel – Premier Tech). Iirlase sõnul on tal hea meel kohe hooaja esimesel sõidul võidutseda peale rasket möödunud aastat. „Nägin ettevalmistusperioodil palju vaeva ja nüüd on mul tunne, et olen oma vana mina uuesti leidnud,“ avaldas Bennett finišis. „Tegu oli kiire ja kaootilise lõpuga ning seepärast tahan oma tiimikaaslasi tänada ideaalse töö eest.“

San Juani velotuuril teevad kaasa ka valitsev maailmameister Remco Evenepoel, Egan Bernal ja Peter Sagan. Kui Evenepoel ja Bernal veeresid lihtsalt peagrupis üle lõpujoone, siis Sagan sprintis end esikümnesse.

Mitmepäevasõidul on kavas seitse etappi. Kõige mägisem etapp ootab ees 27. jaanuaril. Viimati toimus San Juani velotuur 2020. aastal ja toona võidutses Evenepoel.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X