Saksamaa tuuril etapivõidu pälvinud Mihkels: sain sprinti alustades kohe aru, et ma võidan

Madis Mihkels

Saksamaa velotuuri (UCI 2.Pro) kolmandal etapil (Arsnberg – Essen; 173,8 km) pälvis karjääri suurima võidu 20-aastane Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty; 3:59.49).

Mihkels edestas grupifinišis hollandlast Danny van Poppelit (Bora-Hansgrohe) ja belglast Quinten Hermansi (Alpecin-Deceuninck).

„Teadsime kohe alguses, et just tänane etapp võiks mulle kõige parem olla. Raske päev, üles-alla, mis väsitas paljud sprinterid ära,“ kirjeldas Mihkels. „Viimane kilomeeter oli samuti laugelt ülesmäge ja tundsin linnaringidel, et olen super tugev. Viimasel kilomeetril olin natuke kehval positsioonil, kuid mul oli jõudu, et liikuda Bora-Hansgrohe ratturi taha ja sealt kohe oma sprinti alustada enne, kui Van Poppel seda tegi. Sellest, et ma võidan, sain aru juba põhimõtteliselt kohe, kui sprintima hakkasin.“

Velotuuri üldarvestuses kerkis Mihkels etapivõiduga seitsme positsiooni võrra ning jätkab 47. tabelireal, kaotades liidrile Ilan van Wilderile (Soudal – Quick Step) üheksa minuti ja üheksa sekundiga. Teist kohta hoiab austerlane Felix Grossschartner (UAE Team Emirates; +0.11) ja kolmandat prantslane Pavel Sivakov (Ineos Grenadiers; +0.13).

Pühapäeval sõidetakse velotuuril viimane, 175,6-kilomeetrine etapp.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X