Saksamaa tuuri 8. kohaga alustanud Mihkels: eesmärk oli TOP3, kaks sekundit jäi puudu

Madis Mihkels

Kolmapäeval alanud Saksamaa velotuuri (UCI 2.Pro) proloogil (2,3 km) teenis Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty) kaheksanda koha. Eestlane ise seadis eesmärgid kõrgemale.

Lühikesel proloogil näitas päeva parimat aega britt Ethan Vernon (Soudal – Quick Step), kui tema võidutulemuseks mõõdeti kaks minutit ja 23 sekundit. Taanlane Mads Pedersen (Lidl – Trek) kaotas talle ühe ja hollandlane Maikel Zijlaard (Tudor Pro Cycling Team) kolme sekundiga. Mihkels jäi võitjast viie sekundi kaugusele.

„Lootsin TOP3 jõuda ja madalamat eesmärki ei tahtnud seada,“ tõdes Mihkels. „Kaks sekundit jäi puudu, aga seda on 2,3 km peale ikka omajagu. Tegin ühes kurvis vea ja oleksin peaaegu kukkunud, aga sinna läks maksimaalselt üks sekund, seega andsin endast kõik ja võin rahule jääda.“

Belgias alanud 19. Renewi Touri (UCI 2.UWT) avaetapil (182,9 km) lõpetas Eesti valitsev grupisõidu meister Karl Patrick Lauk (Bingoal WB) peagrupis, saades kirja 41. koha. Võidu teenis kodupubliku rõõmuks Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck; 3:51.53), jättes selja taha kaasmaalase Tim Merlieri (Soudal – Quick Step) ja hollandlase Olav Kooij (Jumbo-Visma).

Prantsusmaal jätkus teisipäeval 37. Tour Poitou – Charentes en Nouvelle Aquitaine velotuur (UCI 2.1) teise etapiga (187,3 km), kus eestlased Rait Ärm ja Norman Vahtra (mõlemad Van Rysel – Roubaix Lille Metropole) pälvisid vastavalt 23. ja 97. koha. Ärm kaotas võitjale kaheksa sekundiga ning Vahtra kahe minuti ja 21 sekundiga. Nelikvõit läks prantslastele, kui parimad olid Paul Penhoet (Groupama – FDJ; 4:12.17), Romain Cardis (St Michel – Mavic – Auber93; +0.02), Valentin Retailleau (AG2R Citroen Team; +0.02) ja Antoine Raugel (AG2R Citroen Team; +0.02).

Kolmapäeva hommikul sõidetud etapil (94,1 km) võidutses itaallane Damuele Rivi (EOLO-Kometa; 1:59.48), olles kiirem kaasmaalasest Davide Gabburost (Green Project-Bardiani CSF-Faizane; +0.01) ja prantslasest Jean-Louis Le Nyst (Nice Metropole Cote d’Azur; +0.04). Ärm (+0.08) sai 24. ja Vahtra (+0.17) 52. koha.

Õhtul on kavas 22,1-kilomeetrine temposõit. Ärm hoiab enne seda 20. positsiooni (+0.22) ja Vahtra 82. kohta (+2.35). Liidrina stardib Penhoet, kellele üldarvestuses järgnevad norrakas Sören Wärenskjold (Uno-X Pro Cycling Team; +0.06) ja ameeriklane Scott McGill (Human Powered Health; +0.07).