Saksamaa tippklubi avalikustas mitmekesisuse ja kaasamise programmi raames loodud kontinentaaltiimi koosseisu

272182322_4888330404594630_5307013917126010714_n
Saksamaal baseeruva naiste World Touri klubi Canyon-SRAM lõi põhikoosseisu juurde kaheksaliikmelise kontinentaaltiimi, kuhu kuuluvad ratturid Saksamaalt, Namiibiast, Sierra Leone’ist, Rwandast, Malaisialt ja Jamaicalt.
 
Canyon-SRAM sai kolme kuu jooksul 239 avaldust 62 riigist. Valituks osutusid Ricarda Bauerndiend, kes teenis mullu Saksamaa meistrivõistlustelt 21-aastasena pronksmedali ja tema kaasmaalane Antonia Niedermaier, kes tegeles varem suusamägironimisega. Lisaks kuuluvad naiskonda Namiibia kuni 23-aastaste ratturite meister Olivia Shililifa, Fatima Deborah (Sierra Leone), Valentine Nzayisenga (Rwanda), Siti Nur Alia Mason (Malaisia) ja Lioi Sharpe (Jamaica).
 
„Meil on väga hea meel, et meieni jõudis nii palju avaldusi nii paljudest erinevatest riikidest. Tahtjad olid väga erinevas vanuses ja väga erineva taustaga,“ ütles kontinentaaltiimi konsultant Christine Kalschmid. „Kuna naiskond on osa mitmekesisuse ja kaasamise programmist, siis ei valinud me sõitjaid ainult tulemuste järgi. Kuigi me uurisime ka nende füüsilist võimekust, siis olid meie jaoks olulised veel nende endi väärtused, eesmärgid ja mõtted, kuidas nad saaksid tiimi edusse panustada.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X