Saksamaa sõudja võitis jalgratturite e-spordi MM-il esikoha

Kolmapäeval peeti jalgratturitele esmakordselt e-spordi maailmameistrivõistlused, mis tähendab, et võidu sõideti sisetingimustes treeningpukil Zwifti virtuaalkeskkonnas. Esikohad pälvisid sakslane Jason Osborne ja lõuna-aafriklanna Ashleigh Moolman-Pasio.

Nii naised kui mehed sõitsid võidu 52-kilomeetrisel trassil, mille jooksul tuli neljal korral ka üle väiksema tõusu sõita. Osborne pani oma paremuse maksma just lõputõusul ning pälvis esikoha ajaga 1:05.12. Kahesekundilise kaotusega pälvisid teise ja kolmanda koha Taani ratturid Anders Foldager ja Nicklas Pedersen.

Osborne tegeleb seejuures igapäevaselt sõudmisega. Ta võitis 2018. aastal Bulgaarias Plovdivis toimunud sõudmise maailmameistrivõistlustel kuldmedali kergekaalus meeste ühepaadil ning mullu pälvis ta esikoha Euroopa meistrivõistlustel kergekaalus meeste kahepaadil.

Mitmel korral grupi- ja temposõidus Lõuna-Aafrika Vabariigi meistriks kroonitud Moolman-Pasio võitis kuldmedali kahe naise finišiheitluses, kus ta edestas austraallannat Sarah Gigantet. Mõlemale ratturile märgiti protokolli ajaks 1:13.27. Kolmanda koha sai rootslanna Cecilia Hansen, kes kaotas võitjale ühe sekundiga.

Kokku osales võistlusel 77 meest ja 53 naist 22 erinevast riigist. Ühtegi Eesti ratturit võistlemas ei olnud.