Saksa rattur teenis karjääri esimese Touri etapivõidu, liidrina jätkab Roglic

Prantsusmaa velotuuri teisipäeval sõidetud 16. etapil (La Tour-du-Pin – Villard-de-Lans; 164 km) võidutses 24-aastane sakslane Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe; 4:12.52).

Mägisel etapil edestas Kämna teiseks tulnud Ecuadori ratturit Richard Carapazi (INEOS) minuti ja 27 sekundiga. Kolmanda koha sai šveitslane Sebastien Reichenbach (Groupama – FDJ), kes jäi võitjast maha minuti ja 56 sekundiga.

Velotuuri kollases liidrisärgis jätkab sloveen Primož Roglic (Jumbo-Visma), kes sai täna 22. koha (+16.48). Roglici edu kaasmaalase Tadej Pogacari (UAE-Team Emirates) ees on 40-sekundiline. Kolmandat kohta hoiab Kolumbia rattur Rigoberto Uran (EF Pro Cycling), kes jääb liidrist maha minuti ja 34 sekundiga.

Kolmapäeval läbivad ratturid 170-kilomeetrise lõputõusuga etapi Grenoble’ist Meribel’i. Velotuur lõppeb pühapäeval Pariisis.