Sagan teenis soolosõiduga oma esimese Giro d’Italia etapivõidu, Kangert 15.

Giro d’Italia velotuuri kümnendal etapil (Lanciano – Tortoreto; 177 km) pälvis esikoha Peter Sagan (Bora-Hansgrohe). Ainsa Eesti ratturina velotuuril osalev Tanel Kangert (EF Pro Cycling) lõpetas 15. kohal.

Saganil on küll 12 Tour de France’i ja neli Vuelta etapivõitu, kuid Giro d’Italial ta siiani võidutsenud ei olnud. Kuna tema parimad võimalused sprindifinišis ihaldatud esikoht pälvida said eelmise nädalaga minetatud, siis kümnendal etapil proovis slovakk õnne jooksikute seas. Uhke soolosõidu võttis Sagan ette rünnates viimastel tõusudel, kustt jäi finišini ligi 30 kilomeetrit.

Sagani järel pälvis teise koha ameeriklane Brandon McNulty (UAE – Team Emirates; +0.19) ja kolmanda koha roosas liidrisärgis sõitev Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step; +0.23). Kangert kaotas võitjale 50 sekundit ja sai kirja 15. koha.

Esiviisikus kümnenda etapi järel muutusi ei toimunud. Liidrina jätkab Almeida, kellele järgnevad sama ajaga Wilco Kelderman (Team Sunweb), Pello Bilbao (Bahrain-McLaren) ja Domenico Pozzovivo (NTT Pro Cycling). Kangert kerkis 12 kohta ning jätkab 27. positsioonil. Kaotust Almeidale on kogunenud 25 minutit ja 22 sekundit.

Kümnendal etapil ei startinud Mitchelton-Scotti ja Team Jumbo-Visma meeskonnad, kelle seas testiti koroonapositiivsed.

Velotuuri 11. etapil jõuavad ratturid Rimini linna. 182 kilomeetri jooksul sõidetakse üle ühe 4. kategooria tõusu.