Sagan pani oma paremuse sprinterite seas maksma, Kangert ja Taaramäe peagrupis

Suvise suurtuuri Tour de France’i viienda etapi võitis grupifinišist kolmekordne endine maailmameister Peter Sagan (Bora-hansgrohe). Tanel Kangert (EF Education First) ja Rein Taaramäe (Team Total Direct Energie) lõpetasid peagrupis.

Rohelises punktisärgis sõitev Sagan võidutses tänavu esimest korda. 175 kilomeetri pikkuse etapi ajaks kujunes neli tundi, kaks minuti tja 33 sekundit. Kokku on Sagan võitnud Prantsusmaa velotuuril 13 etappi. Teise koha sai Slovakkia ratturi järel belglane Wout van Aert (Team Jumbo-Visma) ja kolmanda Euroopa valitsev meister Matteo Trentin (Mitchelton-Scott). Kangert sai 42. ja Taaramäe 60. koha.

Kokkuvõttes jätkab liidrikohal prantslane Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quickstep), kellele van Aert kaotab 14 ja hollandlane Steven Kruijswijk (Team Jumbo-Visma) 25 sekundiga. Taaramäe tõusis kokkuvõttes ühe koha võrra ning jätkab 49. kohal, kaotades liidrile kahe minuti ja seitsme sekundiga ning Kangert jätkab 66. kohal, jäädes prantslasest maha nelja minuti ja 13 sekundiga. Rohelises särgis jätkab homme võistlust Sagan, parimas mägedemeeste särgis aga Tim Wellens (Lotto Soudal).

Sõidu algfaasis toimus mitmeid äraminekukatseid, mis kõik elimineeriti. Peale 20 kilomeetrit eraldus peagrupist siiski neli meest: mägedekuninga särgis sõitev Tim Wellens, Läti meister Toms Skujins, Simon Clarke ja Mads Schmidt. Ligi 100 kilomeetrit enne lõpujoont vahetas maailmameister Alejandro Valverde ratast. Eelviimasel tõusul ründas liidirte seast Skujins, kes püüti kinni 15 kilomeetrit enne lõpujoont. Viimane tõsisem äraminek toimus 7,5 kilomeetrit enne finišit, kui üksi üritas etapivõitu püüda endine maailmameister Rui Costsa. Seekord jäi portugaallasel kaks kilomeetrit puudu ja nii jäigi võitja saatus selgitada sprinterite vahel.

Homme sõidetakse velotuuril 160-kilomeetrine etapp, mille finiš on 1. kategooria tõusu otsas, mille pikkuseks on seitse kilomeetrit keskmise tõusuprotsendiga 8,5.