Sagan jäi Slovakkia velotuuril teist päeva järjest võiduta, Vahtra 82.

242073860_3658173004286231_7108483253998067813_n

Mullu Slovakkia velotuuri üldvõidu pälvinud sakslane Jannik Steimle (Deceuninck – Quick Step) teenis sel aastal teisel etapil (Spišske Podhradie – Dolny Kubin; 179,7 km) esikoha. Seejuures toimus mõned sajad meetrid enne lõpujoont kukkumine.

Viimasel tõusul, mille tipust jäi finišini 15 kilomeetrit, rebis peagrupilt eest kohalike rõõmuks Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) ja Steimle. Sakslane mõistagi tööd ei teinud, kuna tema meeskonnakaaslane Alvaro Jose Hodeg kandis liidrisärki. Saganile olukord ei meeldinud ja nii ootas ta järgi väiksema grupi, mis püüti kinni ligi kolm kilomeetrit enne finišit. Mitmed kurvid tegid positsiooni valiku äärmiselt oluliseks. Viimases pöördes kukkuski grupi eest otsast rattur, kelle taha takerdusid ka paljud teised. Saganil enam Steimlest möödumiseks jõudu polnud ja pälvis teist päeva järjest teise koha. Kollases liidrisärgis sõitnud Hodeg sai kolmanda koha.

Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) lõpetas seekord grupis, mis kaotas võitjale ühe minuti ja 49 sekundiga. See andis eestlasele 82. koha.

Kokkuvõttes jätkab liidrina Hodeg, Steimle tõusis teisele kohale, kaotades klubikaaslasele kolme sekundiga ning Sagan langes kolmandaks, jäädes Hodegist maha nelja sekundiga.

Slovakkia velotuuri kolmas, 193,2-kilomeetrine etapp on taas mägine. Ees on ootamas viis teise kategooria tõusu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X