Sagan jagas noorele tulevikutähele õpetussõnu: jää lihtsalt iseendaks!

600623h99abt28

Endine maailmameister Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) vaatas kõrvalt imetlusega, kuidas 19-aastane belglane Remco Evenepoel (Deceuninck-Quickstep) tegi Vuelta a San Juani velotuuril oma profikarjääri debüüdi, saades kokkuvõttes kirja kõrge 9. koha.

World Touri debüüdi teeb Evenepoel veebruari lõpus Abu Dhabi velotuuril, kus tema talenti saab võrrelda suurtuuride tähtede Chris Froome’i  ja Vincenzo Nibali endaga.

Sagan tahab belglasele aga omalt poolt õpetussõnu jagada kui vanem vend: “Ma kuulsin, et ta võitis nii tempo- kui ka grupisõidu kulla nii Euroopa- kui ka maailmameistrivõistlustelt. Nüüd me näeme, mida ta suudab maailma tipptasemel sõites korda saata. Samm juunioride klassist World Touri on hiiglaslik, seepärast vaatame, kuidas ta sellega toime tuleb. Kõige tähtsam on aga, et ta naudiks ennast, sest kui rattasõit muutub lihtsalt tööks ja rahateenimise võimaluseks, siis ta kannatab tulevikus palju. Me kõik alustame rattaspordiga, kuna armastame seda ala. Raha ilmudes ei ole seda enam nii lihtne nautida. Ma olen kõvasti vaeva näinud, et rattasõit kohustuseks ei muutuks,” ütles Sagan.

Kolmekordne maailmameister teab, mis tunne on tähelepanu keskpunktis elada. “Mina ei olnud oma karjääri algul sellises rambivalguses nagu Evenepoel praegu on,” jätkas Sagan. “Ma harjusin pingega ära hiljem ja õppisin sellega toime tulema. Kogemuste ja vanusega muutub kõik lihtsamaks. Evenepoelil on veel väga vara tuleviku peale mõelda. Kes teab, mis võib juhtuda, aga kui ta jätkab nii nagu ma eeldan, siis ma usun, et ta muutub aina paremaks. Teda võib ees oodata huvitav karjäär, aga see sõltub, kuidas ta vaimselt vastu peab.”

Sagani sõnul saab belglase tulevik selgemaks lähema paari aasta jooksul. “Me ei tea veel, mis tüüpi rattur ta täpselt on. Aeg annab kõik vastused!” kinnitas Sagan, kes peagi läheb mäestikulaagrisse, et seal anda viimane lihv kevadklassikute vormile.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X