Saarlastest rattaprofid Lauk ja Räim Prantsusmaal heas hoos

60a52adac37ce

Täna algas Prantsusmaal velotuur Alpes Isère Tour, mille esimesel etapil Charvieu-Chavagneux (136,4km) saavutasid saarlastest ratturid Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) ja Mihkel Räim (Mazowsze Serce Polski) vastavalt 3. ja 4. koha.

Sõidu võitis Rait Ärmi klubikaaslane Marijn van den Berg (Equipe continentale Groupama-FDJ) ja teine oli sloveenlane Žiga Jerman (Androni Giocattoli – Sidermec).

Velotuuril osaleb on 23 meeskonda, sh 138 ratturit. Kogu tuuri jooksul läbitakse kokku 776 km.

Teiste eestlastena stardis olnud Siim Kiskonen (Team ECSEL Saint-Etienne Loire) ja Joosep Sankmann (Team ECSEL Saint-Etienne Loire) saavutasid vastavalt 12. ja 130. koha.

„Pidin täna jokkerit mängima, ennast säästma ja pundis heal positsioonil hoidma. Esimese äramineku magasime maha, aga ei hakanud ka kohe rapsima, et seda tagasi tuua. Esimesel tõusul sõideti jupikaupa järgi ja ma isegi murdusin korraks nagu ikka ning proovisin, aga valel ajal vales kohas. Enamus töö tegi täna Miku tiim, müts maha selle ees, kuidas poolakad vunkida suudavad. Mingi hetk läks mõne teise tiimi sell ka appi ja korraks saatsin ka enda tiimikaaslase tööd rügama. Viimasel lõpuringil toodigi see 24 meest tagasi, kus meil oli samuti kaks meest sees ja tuli ennast pundifinishiks valmis panna. Kuna ring oli mulle väga tuttav, sest olen samal etapil kunagi varem 2. olnud ja 2019. aastal võitsin selle etapi, siis teadsin täpselt, mida tegema pean, kus positsioneerida ja millal sprinti alustada. Sellest hoolimata suutsin ikka ebaõnnestuda, vahest on äkkolukordades pea nagu lauajalg, aga mis teha,“ võttis Lauk sõidu kokku.

„Keerasime tiimiga korraliku käki kokku ja pidime kuidagi päeva päästma. Alguses magasime äramineku maha. Teised tegid tööd ja ma lootsin, et kui vahe väikeseks läheb, siis ründan tagant ja sõidan ette järgi, kahjuks jäi see just tõusunuki peale. Enesetunne oli täna kehv, pulss oli laes ning kui pidin oma lükke tegema, siis hakkas pistma. Tundsin, et vedasin tiimi alt, aga samas enesetunde järgi poleks saanud paremat ka teha. Tiim tegi terve päeva tööd, õnneks saime appi endale Vini Zabu ja ühe Iisraeli kontinentaalmeeskonna ratturi. Vahe oli pidevalt 1 minut, aga kuidagi ei tahtnud väheneda.  Lõpuringidele jõudes läks ilm kehvaks ja hakkas sadama. Ütlesin siis meestele, et riskin ja hakkan ka tööle, sest muidu oleks meil kokkuvõte ka läinud. Tegin mõned pikemad ja kõvemad vahetused ning viimasel ringil saimegi pundi eest kätte. Vihmaga läks endal tunne veidi paremaks ning finishis proovisin ise hakkama saada, sest teised olid oma osa teinud. Lõpuks 4. koht, mis ei anna punkte ega midagi muud, aga arvestades, millises olukorras me vahepeal olime, siis päästsime päeva kuidagi ära. Homme enam sama viga ei korda ning ilma meieta ei tohi ära minna mitte ükski suurem grupp! 2. etapil on veidi rohkem tõuse ja ma siiralt loodan, et enesetunne taastub, siis peaks kõik taas võimalik olema,“ lisas Räim.

Neljapäev 20/05 St Jean de Soudain – VDD -> La Verpilliere CAPI 167.3 km

Reede 21/05 Headquarters CCEL St Exupery -> Pusignan CCEL 157.8 km

Laupäev 22/05 Les Roches de Condrieu – EBER -> St Maurice L’Exil 174.0 km

Pühapäev 23/05 Presses -> Crolles 141.4 KM

Tulemused SIIN

Video finishist SIIN

Live ülekande info www.alpesiseretour.com

Foto

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X