Saar Markus oli Poolas võidukas ning kerkis liidriks ka kokkuvõttes

Poolas jätkuval XXXII Ogolnopolski Wyscig Kolarski velotuuri teisel etapil pälvis Aleksander Saar Markus kuni 14-aastaste noormeeste seas esikoha. Eestlane kerkis liidriks ka üldarvestuses.

M14 klassi ratturid sõitsid 29,4 kilomeetrit ning Saar Markuse võiduajaks oli 46 minutit ja 26 sekundit. Suur grupp finišeeris 53 sekundit peale eestlast, kus teise koha pälvis poolakas Michal Soltys ja kolmanda poolakas Igor Juszczak. Glen Gregor Kõiv sai 20., Karel Gustav Rei 21. ja Slen Erik Soiver 24. koha.

Kokkuvõttes hoiab enne viimast etappi liidripositsiooni Saar Markus, edestades Lukasz Rutkowskit 36 ja Igor Juszczaki 41 sekundiga. Kõiv (+0.58) on üldarvestuses seitsmendal, Rei (+1.24) üheksandal ja Soiver (+3.20) 23. positsioonil.

M16 klassi ratturid võistlesid 58,8-kilomeetrisel distantsil. Grupifinišis pälvisid kolmikvõidu Poola ratturid Jakub Abramek (1:27.42), Kacper Kwiatek ja Wiktor Galdyn. Ron Rooni sai neljanda, Richard Ründva 11., Oliver Mätik 22., Mauro Erik Saar 25., Matthias Mõttus 26., Riko Tammepuu 34., Ruben Käärst 51., Andreas Vilbaste 54. ja Mik Madisson 56. koha.

Üldarvestuses kerkis esikohale poolakas Patryk Goszczurny, edestades Marceli Perat seitsme ja Mätikut 37 sekundiga. Tammepuu (+0.41) on kokkuvõttes neljandal, Ründva (+0.41) viiendal, Rooni (+0.49) kaheksandal, Mõttus (+0.56) 12., Madisson (+2.01) 33., Vilbaste (+2.49) 45., Saar (+3.01) 49. ja Käärst (+3.14) 53. positsioonil.

N16 klassis lõpetas Liisi Lohk 29,4-kilomeetrises grupisõidus peapundis kümnendal kohal. Kaksikvõidu pälvisid poolatarid Kinga Tyszkiewicz ja Paulina Hojka ning kolmanda koha leedulanna Migle Daneikaite. Lohk jätkab kümnendal positsioonil ka kokkuvõttes, kaotades liidrile Tyszkiewiczile ühe minuti ja 59 sekundiga.

M/N12 klassis oli 9,8-kilomeetrisel distantsil kõige kiirem poolakas Oliwier Bojnarowicz, kes edestas jooksikute seas kaasmaalasi Natalia Pirogi ja Leon Janikowskit. Peagrupp kaotas esimestele 47 sekundiga. Georg Salupuu sai kirja viienda tulemuse.

Pühapäeval sõidetakse velotuuril taas grupisõidud.