Rwanda velotuuril võidutses šveitslane, eestlased seitsmendas kümnes

Tartu 2024 Cycling Team

Rwanda velotuuri (UCI 2.1) kuuendal etapil teenisid kaksikvõidu Q36,5 Pro Cycling Teami ratturid Matteo Badilatti ja Walter Calzoni. Tartu2024 Cycling Teami ratturid lõpetasid seitsmendas kümnes.

157-kilomeetrisel mägisel etapil edestas šveitslane Badilatti (4:11.05) itaallasest meeskonnakaaslast Walter Calzonit kümne sekundiga. Kolmanda koha teenis Lõuna-Aafrika Vabariigi rattur Kent Main (+0.12). Tartu2024 Cycling Teami ratturitest sai lätlane Alekss Krasts 62. (+19.59), Markus Pajur 63. (+19.59) ja Siim Kiskonen 65. koha (+38.11).

“Tänasel etapil oli kohe alguses kaks väga rasket tõusu. Teadsin, et kui need ära kannatan, on edasi lihtsam. Esimene tõus pandi valusa tempoga, aga sain laskumisel järele ning peale seda ei toimunud enam suurt midagi kuni eelviimase tõusuni,” rääkis Pajur etapi järel. “Sinna jõudes oli suures plaanis mu päev tehtud – kokkuvõtte peale sõitjad hakkasid lammutama ja ma sain natuke rahulikumas tempos lõpuni tulla. Viimased kaks päeva tulevad rasked, sest ees ootab palju tõusu ja etapid lõppevad mäefinišiga. Praegu on tunne hea ja loodan, et see jätkub nii.”

Kokkuvõttes jätkab liidrina belglane William Junior Lecerf (Soudal – Quick-Step Devo Team). Ukrainlane Anatolii Budyak (Terengganu Polygon Cycling Team) jääb temast kahe ja itaallane Calzoni seitsme sekundi kaugusele. Krasts on üldarvestuses 46. (+50.50), Pajur 57. (+1:22.48) ja Kiskonen 64. positsioonil (+1:57.15).

Laupäeval sõidetakse velotuuril 115,8 kilomeetrit. Trassile jääb kuus kategooriaga tõusu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X