Rwanda velotuuril vahetus liider, Pajur lõpetas peagrupis

Thomas Bonnet

Rwanda velotuuri (UCI 2.1) neljas etapp (138,5 km) sõideti äärmiselt aktiivselt ning jooksikute seast krooniti võitjaks prantslane Thomas Bonnet (TotalEnergies). Markus Pajur (Tartu2024 Cycling Team) lõpetas peagrupis.

Neljandal etapil jäi trassile kolm esimese kategooria tõusu. Bonnet (3:19.23) edestas finišis britti Mark Stewartit (Bolton Equities Black Spoke; +0.05) ja kaasmaalasest klubikaaslast Matteo Vercherit (+0.07). 31 sekundit hiljem finišeerinud peagrupist oli kiireim juba kaks etapivõitu pälvinud britt Ethan Vernon (Soudal – Quick-Step Devo Team).

Tartu2024 Cycling Teami ratturitest said Markus Pajur (+0.31) 19., lätlane Alekss Krasts (+3.37) 50., Siim Kiskonen (+16.46) 80. ja soomlane Markus Knaapi (+22.00) 81. koha.

„Enesetunne oli parem kui eelmistel päevadel. Etapp hakkas kohe stardist tõusma ja toimus palju rünnakuid, et eest ära saada,“ kirjeldas Pajur. „Ühel hetkel lasti mõned sõitjad minema ning liidri meeskond hakkas vahet kontrollima. Tempo polnud väga kõrge, aga seda viimase pika tõusuni, kus poole peal hakati vajutama. Teadsin, et pean ära kannatama, kui tahan esimestega lõpuni jõuda. Andsin endast seal tõusul kõik ja napilt saingi peagrupis üle mäe. Peale seda olid veel mõned paarikilomeetrised tõusud, kus anti samuti täiega minna, sest jooksikud olid ikka veel ees. Kannatasin ka need tõusud ära, aga lõputõus jäi mulle seekord liiga raskeks, mistõttu sprintida enam ei jaksanud.“

Etapivõiduga kerkis Bonnet velotuuri uueks liidriks. Eritrea rattur Henok Mulubrhan (Green Project-Bardini CSF-Faizane) ja belglane William Junior Lecerf (Soudal – Quick Step Devo Team) kaotavad talle 20 sekundiga. Krasts (+13.55) on kokkuvõttes 46., Pajur (+18.38) 56., Kiskonen (+34.53) 72. ja Knaapi (+56.50) 80. positsioonil.

Viiendal etapil sõidavad ratturid 195,5 kilomeetrit Rusizi linnast Rubavusse. Trassile jääb kolm esimese ja kolm teise kategooria tõusu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X