Rubio teenis oma sünnipäeval karjääri esimese profivõidu, Taaramäe 17.

Rein Taaramäe 04.09.2022

Araabia Ühendemiraatide velotuuri (2. UWT) kolmandal etapil pälvis soolovõidu Einer Rubio (Movistar), uueks üldliidriks kerkis teisena lõpetanud Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step). Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) pälvis 17. koha.

Oma 25. sünnipäeval võidutsenud Colombia rattur Rubio edestas valitsevat maailmameistrit Evenepoeli 14 sekundiga. Kolmanda koha teenis inglane Adam Yates (UAE Team Emirates; +0.15). Esimesel mäe otsas lõppenud etapil tuli peagrupis üle finišijoone ka Rein Taaramäe (+0.15).

Rubio võttis rünnaku ette 19-kilomeetrisel lõputõusul ning tema võitu andis suure panuse tiimikaaslane Alberto Torres. Ühtlasi oli tegemist Colombia ratturi esimese profivõiduga. Evenepoel ründas enne finišit ning sai lisaks preemiasekunditele veel ühe sekundi edumaad, mis kergitas ta üldarvestuses uueks liidriks. Lucas Plapp (Ineos Grenadiers) kaotab talle seitsme ja Pello Bilbao (Bahrain Victorious) 11 sekundiga. Taaramäe kerkis kokkuvõttes 20. positsioonile, jäädes liidrist maha ühe minuti ja 25 sekundiga.

Neljapäeval on velotuuril kavas sile, 174-kilomeetrine etapp finišiga Dubais.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X