Rõuge rattamaratoni võitsid Vaidem ja Sirvel

Bosch EMS

Eesti maastikurattasarja kümnenda hooaja teise etapi, 26. Rõuge rattamaratoni 48 km pikkuse põhisõidu võitsid Josten Vaidem ja Merili Sirvel.

Üsna sõidu algfaasis tegi hilisem võitja Josten Vaidem (Fixus) nn planeeritud rünnaku, millele suutis vastata vaid Peeter Tarvis. Ligi 30 km liiguti koos, kuni Tarvis pidi tehnilise probleemi tõttu korraks peatuma ning edasine oli juba võitja soolosõit, kes lõpetas kuuma ja raske sõidu ajaga 1:56.16. Teise koha sõitis vaatamata tehnilisele probleemile kindlalt välja Tarvis (Veloplus), ajaks 1:58.02 ning kolmandaks tuli koduseinte toel veel juunioride hulka kuuluv Haanja Rattaklubi eisndaja Matthias Mõttus (2:00.07).

“Mulle tõusused sõidud meeldivad, tänane sõit oli väga meele järgi. Plaanis pole liidrisärki kuni hooaja lõpuni loovutada,” sõnas mõlemad senised etapid võitnud Vaidem.

Naiste arvestuses tuli võitjaks Merili Sirvel (Trek Trey Team), kes pärast tunnist sõitu möödus oma tugevaimast konkurendist ning lõpujooneks edu ligi kuuele minutile kasvatades võttis võidu ajaga 2:15.46. Teisena ületas lõpujoone Haanja Rattaklubi esindaja Mari-Liis Mõttus, aeg 2:21.17 ning kolmanda naisena jõudis pärale Greete Steinburg (Spordipartner Racing Girls) ajaga 2:24.09.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X