Rõuge Rattamaratoni võitsid ülekaalukalt Martin Loo ja Merilin Metsalu

ratta

Bosch Eesti maastikurattasarja rattamaratoni neljandal etapil, 22. Rõuge Rattamaratonil läbisid pea 800 ratturit kolm erinevat distantsi, lisaks toimusid lastesõidud. XXL-sõidu võitsid Martin Loo ja Merilin Metsalu.

Lõuna-Eesti ralliga samaaegselt ja samas piirkonnas toimunud 22. Rõuge Rattamaraton pakkus igati põnevaid sõite kolmel distantsil. 62 km pikkuse XXL-sõidu võitis Martin Loo ajaga 2:37.34,8. Üldarvestuse valitsev liider Gert Jõeäär (Veloplus) sõitis end teiseks ajaga 2:41.41,6. Kolmandana ületas finišijoone sünnipäevalaps Josten Vaidem (Fixus) ajaga 2:42.00,6. Esikuuikusse sõitsid end ka Viljar Kannimäe (Team Antsla) ajaga 2:48.34,8, Erki Kukk ajaga 2:51.45,3 ja Indrek Epner (ProShop Team) ajaga 2:54.47,1.

“Rõuge ja Lõuna-Eesti on mulle alati rohkem sobinud. Rajad on siin raskemad ja mulle endale see väga meeldib. Sellist sõidu nautimise momenti on rohkem. Kindlasti selle aasta kõige kihvtim maratonirada siiani,” kiitis Loo rada, kelle sõnul läks juba kohe stardis asjaks. “Kuna Gert on sarja liider, siis plaan oligi teda edestada, et saada punktiarvestuses talle lähemale. Nii saigi kohe alguses korraliku tempoga minema pandud. Umbes 20 km sõitsime koos ja siis ühe singli lõpus oli selline natuke tehnilisem koht. Sealt ma sain läbi ning Gert vist mitte. Nii tuligi vahe sisse ja järgmise kruusalõigu peal ta enam järgi ei tulnud,” kirjeldas Loo sõitu.

Naiste XXL-sõidu kiireim oli Merilin Metsalu ajaga 3:35.15,4. Teisena lõpetas Õnne-Liina Jakobson (MTÜ Spordiselts) ajaga 3:41.35,1 ja kolmandana Age Jaanimets (Velo clubbers) ajaga 3:51.07,9.

46km pikkuse põhisõidu võitjaks tuli Toomas Lepik ajaga 1:57.27,8. Tema järel ületasid finišijoone Taavi Kannimäe (Team Antsla) ajaga 1:58.20,6 ja Gert Kivistik ajaga 2:00.45,1.

Naiste põhisõidu võidu haaras endale värske Eesti temposõidu meister ja ka maastikumaratoni selle aasta Eesti meister Mari-Liis Mõttus (Team Antsla) ajaga 2:12.39,3. Teisena ületas finišijoone Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team) ajaga 2:16.12,1 ning kolmandana Iiris Takel (Spordipartner Racing Girls) ajaga 2:28.13,6.

Eesti Maastikurattasarja üldarvestuses jätkab meestest liidrikohal Gert Jõeäär ning naistest juhib sarja Janelle Uibokand. Võistkondadest on esikohal Veloplus ja naiskondadest jätkab liidrina Spordiklubi Rakke Naiskond.

18 km noorte- ja matkasõidu võitjaks tulid Matthias Mõttus ajaga 46.09,5 ja Annabrit Prants ajaga 51.03,3.

“Lõuna-Eesti ralli muutis küll meie ajalist graafikut ja pidime ka radasid lühemaks tegema, kuid kõik laabus kenasti ning rattamaraton pakkus igati põnevaid väljakutseid ratturitele ja kaasaelamist pealtvaatajatele,” lausus 22. Rõuge Rattamaratoni peakorraldaja Ivar Tupp.

Eesti Maastikurattasarja eelviimane etapp peetakse juba vähem kui kahe nädala pärast laupäeval, 5. septembril, mil toimub 23. Tallinna Rattamaraton.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X