Rooni võitis Poolas peetud juunioride velotuuril etapi

3358131f-29c0-4dfd-a92b-b0bc06d64f0b

Poolas peetud rahvusvahelisel juunioride Grudziadzi velotuuri (UCI 2.1) finaaletapil (85 km) pälvis võidu Eesti maanteeratturite koondislane Ron Rooni.

Eesti maanteeratturite koondise peatreeneri Andri Lebedevi sõnul nähti, et ainus hea strateegiline lähenemine viimasele etapile on proovida üldarvestus pea peale keerata. Kuna ühelgi päeval ei ole suurt grupifinišit olnud, otsustati viimaselgi päeval üles näidata aktiivsust. Eest pääsesidki Rooni ja Joonas Puuraid, ent viimane jäi jooksikute seast ühel hetkel maha ning Rooni jätkas sõitmist kahe kaaslasega. Olukorra muutis keeruliseks sakslase rehvi purunemine ning 12 kilomeetrit enne finišit saadi jooksikud kätte. Kuna Eesti maanteeratturite koondis oli igapäevaselt juba rongi tegemist harjutanud, siis vormistati viimasel päeval Roonile siiski etapivõit.

Rooni järel pälvisid teise ja kolmanda koha poolakad Antoni Bilyk ja Szymon Beben. Teistest Eesti maanteeratturite koondise liikmetest sai Puuraid 8., Arseni Laidinen 32., Richard Ründva 63. ja Riko Tammepuu 79. koha.

Velotuuri üldarvestuses pälvis võidu Beben. Tema kaasmaalane Marceli Pera kaotas talle nelja ja hollandlane Antoine Quint üheksa sekundiga. Tammepuu (+0.10) sai kokkuvõttes viienda, Puuraid (+1.23) 14., Rooni (+1.29) 15., Laidinen (+1.51) 31. ja Ründva (+3.40) 60. koha. Seejuures pälvis Puuraid rohelise ja Tammepuu parima noorratturi särgi.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium, Kaamos, EHL Profiles, Autoga Vanni Autopesulad, Team Estonia.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X