Rooni aitas meeskonnakaaslase võidule ja pälvis ise temposõidu etapil kõrge 7. koha

Ron Rooni

Belgia ja Hollandi teedel peetud meesjuunioride Spie rahvusvahelisel velotuuril (UCI 2.1) sai Ron Rooni (Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team) temposõiduetapil 7. koha, kandis finaaletapi eel parima esimese aasta juuniori särki ning pälvis lõpuks üldarvestuses 16. koha.

Esimesel, 103,7-kilomeetrisel etapil finišeeris Rooni 17. kohal. Etapivõidu pälvis tema meeskonnakaaslane Marius Innhaug Dahl (2:21.49). „Olime esimesel etapil tiimiga kogu aeg ees ja mina olin töömehe rollis,“ ütles Rooni. „Ülesandeks oli hoida tiim grupi ees. Eelviimasel ringil tegime küljetuulega lõigul tugeva rünnaku ja saime umbes 20 ratturiga eest. Sellega oli minu päev tehtud ja tiimikaaslane vormistas meile lõpuks etapivõidu.“

Järgmisel päeval sõideti kaks etappi. Hommikusel 11,9-kilomeetrisel temposõidul sai Rooni seitsmenda koha, kaotades taas esikoha teeninud klubikaaslasele 32 sekundiga. Dahle võiduajaks oli 14 minutit ja 47 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 48,3 km/h. „Temposõit oli sile, kuid tehniline. Mul ei olnud erilisi ootuseid, kuna Euroopa võistlustel on eraldistardist sõidu tase suhteliselt kõva. Seitsmenda kohaga jäin rahule,“ jätkas Rooni.

Õhtusel, 80,5-kilomeetrisel grupisõidul tegi Dahl kübaratriki, teenides esikoha ajaga 1:54.42. Rooni finišeeris 17. positsioonil, mis kergitas ta noorratturite paremusarvestuses esimeseks ning üldarvestuses kolmandaks. „Kolmandal etapil oli eesmärk olla grupi ees ja kaitsta liidrisärki. Kõik läks hästi, tegime palju tööd ja eesmärgid said täidetud,“ lisas Rooni. „Pidin finišis olema liidri viimane lahtivedaja, kuid kahjuks kukkusin kuus kilomeetrit enne lõppu. Õnneks jõudsin gruppi tagasi ja isegi üsna ette välja.“

Kuigi Rooni oli üldarvestuses kolmas ja kandis parimat noore särki, oli meeskonna fookus suunatud üldvõidu kaitsmisele. Lisaks ei sobinud eestlase sõnul talle hästi viimane, 99,9-kilomeetrine etapp, kus pälvis soolovõidu belglane Rune Boden (AVIA – Rudyco Cycling Team; 2:30.52). Rooni kaotas võitjale ühe minuti ja 36 sekundiga, finišeerides 49. positsioonil.

Üldarvestuses andis see Roonile 16. koha, kuid Dahle kokkuvõtte esikoht suudeti kindlustada. Seejuures sai meeskond veel kaksikvõidu, kui teise koha sai uusmeremaalane Carter Guihard (+0.38). Kolmanda koha teenis poolakas Ksawery Adaszak (Gepla-Watersley R+D Road Team; +0.57). Rooni kaotas meeskonnakaaslasele kahe minuti ja kuue sekundiga.

Teise eestlasena oli võistlustules Joonas Jaht (Watersley R+D Road Team), kelle kohad olid esimesel kolmel etapil vastavalt 80., 136. ja 100.. Viimasel etapil Jaht ei startinud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X