Rooijakkers teenis karjääri suurima võidu, Tasane jäi napilt ajalimiidist välja

Elina Tasane

Baskimaal Durango lähiümbruses sõidetud UCI esimese kategooriaga ühepäevasõidul Durango – Durango Emakumeen Saria (113 km) jäi Elina Tasasel (WCC Team) puudu kümme sekundit, et tulemus kirja saada.

Võistluse võitis hollandlanna Pauliena Rooijakkers ajaga kaks tundi, 55 minutit ja 48 sekundit. 29-aastane Canyon/SRAM Racing sõitja on näidanud tänavu oma 11-aastase profikarjääri säravaimat hooaega ning pälvis nüüd ühe senise suurima ja tähtsaima võidu. Rooijakkers edestas ameeriklanna Veronica Ewersi (EF Education-TIBCO-SVB) 15 ja taanlannat Cecilie Uttrup Ludwigi (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope) 20 sekundiga.

„Ma olen nii mitu aastat seda võitu oodanud ja nüüd sain selle ühelt oma lemmikvõistluselt,“ oli Rooijakkers õnnelik. „Me oleme näidanud kogu naiskonnaga, et oleme tänavu tugevad. Tahaksin eriti tänada Soraya Paladini, kes tegi minu jaoks jooksikute hulgas tööd. Ma tahtsin viimasel tõusul täiega panna ja näha, kuidas teised jaksavad ja mul õnnestuski üksi eest ära saada.“

Elina Tasane jõudis finišisse ajaga ligi kolm tundi ja 14 minutit, kuid kuna tema grupp ületas ajalimiidi kümne sekundiga, siis eestlanna seekord tulemust kirja ei saanud.

Foto: Naikefotosport

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X