Ron Rooni krooniti meesjuunioride grupisõidus Eesti ja Balti meistriks

Ron Rooni

Võrus jätkuvatel Merko Eesti ja Balti meistrivõistlustel pälvis meesjuunioride konkurentsis esikoha Ron Rooni.

Rooni võidutses 118,4-kilomeetrisel võistlusmaal ajaga 2:48.46. Finišijoonel edestas ta leedukat Nikolas Klimaviciust ja Oliver Mätikut. Merko Eesti meistrivõistluste pronksmedali pälvis Mik Madisson.

„Tuul oli tõesti päris tugev. See oli just jooksikute jaoks natuke halvem, meie jaoks parem. Kui olid küljetuulelõigud, siis vähendasime nendega oluliselt palju vahet. Tuul tegi sõitu kindlasti raskemaks, aga minu jaoks oli see okei,“ ütles Rooni. „Lõpus olid mõned rünnakud ja mina tõmbasin umbes kaks kilomeetrit enne lõppu kõik vahed kinni, sest teised teadsid, et mul on kõige parem lõpujalg ja nad ei tahtnud sprindi peale asja jätta. Õnneks jäi gruppi siiski kokku ja sain teha enda sprindi. Natuke ärritas mind ja teisi eestlasi, et Leedu jalgratturid ei viitsinud väga tööd teha. Üldiselt saab sõiduga päris rahule jääda.“

Merko Eesti ja Balti meistrivõistluste grupisõidud kestavad kolmapäevast laupäevani. Reedel ja laupäeval peetavatest eliitklassi lahingutest näeb ka otseülekandeid Delfi Spordi ja Eesti Jalgratturite Liidu Youtube’i kanali vahendusel. Lisaks on kõik huvilised oodatud neljapäeval kell 18 Võru Keskväljakult algavale Eesti Pagar Coffee ride 58-kilomeetrisele sõidule.

Eesti ja Balti meistrivõistluste korraldamist toetavad: Merko, SKO Motors, Kurmik, Haage, Raitwood, Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Hearum, Soela Rannamajad, Columbia Kivi, EHL Profiles, Malmerk Klaasium, Viimsi Keevitus, Kaamos, Kagu Engineering.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X