Romet Pajur võitis Šveitsis etapi

Šveitsis jätkuval meesjuunioride 46. GP Rüeblilandi velotuuri (UCI 2.1) hommikusel 75,2-kilomeetrisel etapil pälvis esikoha Romet Pajur (Team Auto Eder). Viie parema sekka mahtus ka Frank Aron Ragilo (Cannibal Team).

Laupäeval peeti Šveitsis kaks lühikest grupisõidu etappi. Hommikune neist lõppes grupifinišiga, milles oli parim Pajur ajaga 1:40.01. Ta jättis selja taha briti Matthew Brennani (Fensham Howes.MAS Design) ja belglase Steffen de Schuyteneeri (AG2R Citroen U19 Team). Ragilo lõpetas viiendal ja Markus Mäeuibo (Cannibal Team; +0.18) 29. positsioonil.

Õhtusel 54,4-kilomeetrisel etapil oli Pajuri meeskonnal eesmärgiks aidata valitsev temposõidu Euroopa meister Mathieu Kockelmann võiduni ja nii ka läks. Luksemburgi rattur pälvis esikoha kolmeliikmelisest jooksikute grupist ajaga 1:13.45. Teise kohaga pidi leppima tšehh Pavel Novak (Ciclistica Trevigliese) ja kolmandaga taanlane Tobias Svarre (NPV-Carl Ras Roskilde Junior; +0.01). Grupifinišis oli kiireim belglane De Schuyteneer (+0.34). Pajur sai viienda, Ragilo 34. ja Mäeuibo 54. koha.

Kokkuvõttes jätkab liidrina Svarre, kellele Pajuri meeskonnakaaslane Emil Herzog kaotab 25 ja kaasmaalasest klubikaaslane Theodor Storm 38 sekundiga. Parimas sprinteri särgis jätkav Pajur on kaheksas (+1.37), Ragilo 15. (+1.57) ja Mäeuibo 62. (+2.24).

Pühapäeval on kavas viimane etapp, millel pikkust 107,4 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X