Romet Pajur võitis Rahutuuril etapi ning pälvis temposõidus 3. koha

Romet Pajur

Tšehhis jätkuval juunioride Rahutuuril sõideti reedel kaks etappi: hommikul 11,2-kilomeetrine temposõit ja õhtul 57-kilomeetrine grupisõit. Kui temposõidus sai Romet Pajur kolmanda koha, siis õhtuses grupisõidus teenis eestlane võidu.

Temposõidus näitas päeva kiireimat aega liidrisärgis võistelnud Luksemburgi rattur Mathieu Kockelmann (13.56, keskmine kiirus 48,2 km/h). Teise koha pälvis sakslane Emil Herzog (+0.03). Pajur kaotas võitjale 13 sekundiga. Seejuures on kõik kolm ratturit Bora-Hansgrohe järelkasvumeeskonna Team Auto Eder liikmed.

Teistest Eesti maanteeratturite koondise liikmetest said Frank Aron Ragilo (+0.35) 12., Oliver Rüster (+1.04) 35., Lauri Tamm (+1.08) 38., Oskar Küüt (+1.20) 52. ja Aaron Aus (+1.43) 78. koha.

Õhtusel grupisõidu etapil tegi Eesti koondis Pajurile väga hea lahtivedamise ning eestlane napsas esikoha belglase Vlad van Mecheleni ja norralase Oliver Auklandi nina all. „Õhtune grupisõit oli pigem lihtne võrreldes teiste etappidega, sest kõik poisid on juba väsinud ja nad ei pressi enam niimoodi. Mina passisin alguses grupis, puhkasin, olin rahulikult ja ei närveerinud. Lõpufiniš oli see-eest väga pingeline ja viimasel kümnel kilomeetril suruti kõvasti. Eesti koondis sai väga hästi hakkama tiimitööga – lükkasime poistega rongi ette ja ühtki teist koondist niimoodi ees ei olnud nagu meie. Viimasel 500 meetril tegi Lauri Tamm selle viimase vajaliku liigutuse, mida oli mul võiduks vaja,“ ütles Pajur.

Teistest eestlastest sai Ragilo 13., Tamm 28., Rüster 46., Küüt 70. ja Aus 98. koha.

Kokkuvõttes läheb eelviimasele etapile vastu liidrina Kockelmann, Herzog kaotab talle 13 ja Pajur 17 sekundiga. Ragilo on üldarvestuses 12. (+0.45), Rüster 66. (+10.10), Tamm 68. (+10.14), Küüt 72. (+10.26) ja Aus 79. (+10.49) kohal.

Laupäeval sõidetakse Rahutuuril profiililt kõige raskem, 121,7-kilomeetrine etapp, mille jooksul koguneb 2100 tõusumeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X