Romet Pajur võitis Belgias toimunud velotuuril parima sprinteri särgi

297533790_2954688198010897_8678118191128906559_n

Belgias lõppenud meesjuunioride esimese kategooria velotuuril Aubel-Thimister-Stavelot võitis Romet Pajur (Team Auto Eder) parima sprinteri särgi ning pälvis avaetapil kolmanda koha. Kokkuvõttes oli eestlane 50. Frank Aron Ragilo (Cannibal Team) sai kirja 43. koha.

„Velotuuur oli kokkuvõttes tiimile üks kehvemaid, mis meil tänavu on olnud. Poisid polnud vormis ja me ei suutnud ühelgi etapil ennast tõestada. Minu jalg oli päris hea ja mul õnnestus esimeselt etapilt kolmas koht tuua, kui ma võitsin grupifiniši, kuid kahjuks jäid kaks poissi ette,“ kirjeldas Pajur mitmepäevasõitu. „Teisel päeval oli meeskondlik temposõit, kus me tiimiga ikka põrusime, kuna seal ühest heast jalapaarist ei piisa. Õhtusel etapil oli kolm poissi jälle eest ära ja ma ei hakkanud sprindifinišis vaeva nägemagi, et neljanda koha peale sõita. Viimasel päeval oli palju mägesid ehk ma tegin enda tööd, milleks oli vahefiniši punktide võitmine ja jooksikutega minema pääsemine. Kokkuvõttes olen siiski enam-vähem rahul, kuna vähemalt sain parima sprinteri särgi. Samas oleksin oodanud ka etapivõitu.“

Kokkuvõttes pälvis üldvõidu Ragilo meeskonnakaaslane Roman Ermakov. Teise koha sai hollandlane Max van der Meulen (+0.14) ja kolmanda ameeriklane Jesse Maris (LUX/CTS p/b Specialized; +0.24). Ragilo kaotas tiimikaaslasele üheksa minuti ja 34 sekundiga ning Pajur jäi võitjale alla kümne minuti ja 58 sekundiga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X