Romet Pajur võidutses Poolas

Eesti meesjuuniorid võistlesid edukalt Poolas toimunud juunioride ja kuni 23-aastaste võidusõitudel. Grupisõidus võidu teeninud Romet Pajur (CFC Spordiklubi) sai pjedestaalil käia kolmel päeval järjest.

Esmalt võtsid ratturid mõõtu 121,8-kilomeetrises meesjuunioride grupisõidus. Pajur sai teise koha poolaka Marek Kapela järel. Kolmas oli võitja kaasmaalane Dominik Ratajczak. Kõiv sai 27. ja Janek Robin Kukk (Kalevi Jalgrattakool; +0.52) 63. koha.

Teisel päeval starditi 11,5-kilomeetrisel temposõidul. Pajur sai taas teise koha poolaka Hubert Grygowski (13.50,13) järel, kaotades võitjale 17,49 sekundiga. Kolmas oli Tšehhi rattur Matyas Striz (+33,01). Kevin Kardo Kõiv (CFC Spordiklubi) pidi leppima neljanda kohaga, kaotades esimesele 39,43 sekundiga.

Kolmandal päeval sõitsid meesjuuniorid võidu koos kuni 23-aastaste ratturitega. Sajakilomeetrisel grupisõidul võitis Pajur esikoha, edestades poolakaid Bartlomiej Proci ja Piotr Mierrzynskit. Kõiv sai seitsmenda koha.

„Olin igas rünnakus sees, mis tehti, kuid kedagi minema ei lastud,“ kirjeldas Pajur võistluse kulgu. „Koostöö Keviniga sujus kenasti, aitasime ja suhtlesime üksteisega. Grupp oli lõpus närviline ja kõik tahtsid viimasesse kurvi esimesena jõuda, mis oli 150 meetrit enne finišit. Mul õnnestus see ja sealt edasi oli kõik vormistamise küsimus.“

🇪🇪 Täname head toetajat Graanul Invest AS´i, kes on 2021. aastast Eesti maanteeratturite juuniorite koondise peasponsor.