Romet Pajur sprintis end Prantsusmaal kuuendaks

Romet Pajur

Prantsusmaal jätkuval mitmepäevasõidu Tour du Loir et Cher (UCI 2.2) neljandal etapil (121 km) pälvis Romet Pajur (Team Lotto Kern-Haus PSD Bank) kuuenda koha. Võidu noppis belglane Simon Dehairs (Alpecin-Deceuninck Development Team; 2:26.32).

Dehairsile järgnesid slovakk Lukas Kubiš (Elkov-Kasper) ja poolakas Patryk Stocz (Team Felt Felbemayr). Voltas – Tartu 2024 by CCN ratturitest sai Aaron Aus 18., Kristian klevgard 31., Lauri Tamm 59., Alekss Krasts 79., Žygimantas Matuzevicius 81. ja Siim Kiskonen 127. koha.

„Võtsin seekord enda jaoks riski ja “puhkasin” grupi taga, hoides ennast nii palju kui võimalik. Nii nagu arvasin, siis eest ära ei mindud ja kõik valmistusid finišiks,“ rääkis Pajur etapi järel. „Kümme kilomeetrit enne lõppu läksin tiimiga ette ja poisid hoidsid mind seal hästi kuni kolm kilomeetrit enne finišit läks täielikuks sõjaks. Kaotasin enda mehed ära ning lisaks kaotasin väga palju kohti. Kilomeeter enne lõppu olin võib-olla 30.-40. positsioonil, mis tähendas, et pidin neli-viis sprinti tegema enne enda päris finišit, et positsiooni parandada. Lõpuks kui lõpuspurti alustasin, siis läksin veel väga paljudest muretult mööda, kuid esimesteni siiski ei jõudnud. Mentaalselt süstis see minusse kindlasti enesekindlust.“

Üldarvestuses kerkis Pajur (+0.42) 34. kohale. Aus (+0.42) jätkab 36., Krasts (+0.42) 50., Klevgard (+1.02) 87., Tamm (+3.25) 107., Matuzevicius (+3.51) 109. ja Kiskonen (+6.29) 114. positsioonil. Pühapäevasel finaaletapil ootab rattureid ees 90 kilomeetrit.

Belgias peetud kuni 23-aastaste ratturite Liege-Bastogne-Liege’i (UCI 1.2U; 175 km) võitis britt Joseph Blackmore (Israel Premier Tech Academy; 4:09.53), jättes selja taha belglase Robin Orinsi (Lotto Dstny Development Team; +0.05) ja norraka Jörgen Nordhageni (Team Visma | Lease a Bike Development; +0.09). Ainsa eestlasena võistlusel osalenud Frank Aron Ragilo (Development Team dsm-firmenich PostNL) tulemust kirja ei saanud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X