Romet Pajur sõlmis kahe-aastase lepingu Saksamaa meeskonna Lotto Kern-Hausiga

Romet Pajur

Saksamaa kuni 23-aastaste ratturite meeskond Lotto Kern-Haus hakkab koostööd tegema Wolrd Touri tiimi Bora-Hansgrohega. 2023. ja 2024. aastal liituvad meeskonnaga kaks Team Auto Ederisse kuuluvat andekat ratturit Romet Pajur ja Mathieu Kockelmann.

Bora-Hansgrohe loodab selle koostööga vähendada lõhet juunioride ja World Touri meeskonna vahel ehk teisisõnu loodetakse, et nii ei peaks kuni 19-aastased ratturid astuma liiga suurt sammu profimaailmas ja saavad esmalt jalad paremini alla kuni 23-aastaste ratturite seltskonnas.

„Team Auto Ederil ja Bora-Hansgrohel on kogemus olemas, kuidas ratturid otse järelkasvumeeskonnast Word Touri üle tulid ja see katse läks kindlasti korda, kuid peame mõistma, et mitte iga noor ei ole valmis seda sammu astuma,“ selgitas Bora-Hansgrohe meeskonnajuht Ralph Denk. „Paljud juuniorid peavad näiteks alles kooliteed lõpetama. Kuna meil omal U-23 tiimi pole, siis see tähendas lünka meie süsteemis, mispärast sõlmisimegi partnerlepingut Lotto Kern-Hausi ja Tirol KTM Cycling Development Teamiga. Edaspidi saavad meie juuniorid teha vahemaandumise seal koos tugeva rahvusvahelise võistluskalendriga. Seal on neil rohkem aega areneda ja seejärel on neil võimalus uuesti meiega liituda.“

Esimesed kaks sõitjat, kes Lotto Kern-Haus meeskonnaga liituvad, on Romet Pajur ja valitsev Euroopa temposõidu meister Mathieu Kockelmann.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X