Romet Pajur saavutas juunioride Paris-Roubaix’l teise koha

Romet Pajur

Neli Eesti maanteeratturite koondise liiget lõpetas juunioride Paris-Roubaix’l TOP15 hulgas. Romet Pajur saavutas teise, Lauri Tamm kuuenda, Frank Aron Ragilo 11. ja Virgo Mitt 14. koha.

Juunioride Paris-Roubaix 111-kilomeetrise võistluse võitis Luksemburgi rattur Niels Michotte (AG2R Citroen U19 Team) ajaga kaks tundi, 39 minutit ja 58 sekundit. Kolm kilomeetrit enne finišit rünnanud Pajur kaotas võitjale 27 sekundiga ning järgnev grupp 30 sekundiga. Kolmanda koha sai kodupubliku rõõmuks Leandre Lozouet. Rehvi purunemine rikkus küll Aaron Ausi ja Karl Kuritsa sõidu, ent Aus lõpetas siiski 55. kohal (+6.08).

„Sõit algas väga närviliselt ja kiirelt, kõik üritasid ees olla, et esimestele munakivilõikudele võimalikult heal positsioonil minna. Pidin külma närvi säilitama ja ei tohtinud lolle otsuseid teha. Lisaks tuli kukkumisi vältida,“ rääkis Pajur peale võistlust. „Õnneks ei kukutud ja peale esimesi munakivilõike rahunes grupp maha. Kolm kilomeetrit enne lõppu seisis grupp ja ma otsustasin, et ründan. Keegi järgi ei tulnud. Üks hüppas küll tuulde, aga ta jäi maha ja nii saingi uhkes üksinduses teiseks tulla. Alguses arvasin, et võitsin, aga teine koht on ka hea. Munakivilõigud tundusid treeningul raskemad, kuid võistlusel on adrenaliin sees ja siis ei tunne neid, aga raske oli ikka.“

Eesti juunioride koondise treener Alo Jakin lisas: „Paris-Roubaix on selline sõit, et siin ei saa enne võistlust suurt taktikat ja plaani paika panna. Tuleb loota heale õnnele, et rehvid terveks jääks ning teha tarku otsuseid, et end mitte liigselt kulutada, aga samas peab positsioonivalik hea olema. Kõik meie poisid said väga hästi hakkama ja seda näitas ka protokoll, kui neli meest oli esimese 14 seas. Kahjuks rikkus rehvi purunemine Aaroni ja Karli sõidu.“

Eesti juunioride koondis oli ühtlasi Paris-Roubaix’l parim meeskond.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X