Romet Pajur oli pikalt jooksikute hulgas, Siim Kiskonen lõpetas neljandas kümnes

Tartu2024 Cycling Team

Hollandis peetaval 68. Olympia’s Touri (UCI 2.2) kolmandal etapil (168,3 km) võidutses suurest grupifinišist norralane Erlend Blikra (Uno-X Dare Development Team; 3:58.58). Eestlastest oli pikalt jooksikute hulgas Romet Pajur (Team Lotto – Kern Haus), kuid ta saadi napilt enne finišit kätte.

Blikra järel jagasid teise ja kolmanda koha hollandlased Coen Vermeltfoort (VolkerWessels Cycling Team) ja Martijn Budding). Peagrupis lõpetanud Siim Kiskonen (Tartu2024 Cycling Team) sai 38. koha ja Romet Pajur 51. koha.

„Jäin 20. kilomeetril maha ning mul läks 66 kilomeetrit aega, et gruppi tagasi saada,“ kirjeldas Kiskonen etappi. „Küljetuulega läks punt ribadeks ning ma ei julgenud täna ees sõita, kuna kukkusin eile. Keha oli ka kange ja väga ei jaksanudki. Õnneks hakkasime taga kenasti tööle ja jõudsime peagrupile uuesti järele. Lõpus hakkas veel tugevalt vihma sadama ja mu ainus mõte oli grupiga lõpuni saada. Lõpufinišit üritasin tegelikult ka minna panema, aga peale eilset kukkumist ei olnud täna seda julgust.“

Teistest Tartu2024 Cycling Teami ratturitest sai leedukas Rokas Adomaitis (+9.08) 73., Markus Pajur (+11.22) 88., ja Lauri Tamm (+11.22) 89. koha. Andre Roos, lätlane Alekss Krasts ja Frank Aron Ragilo (Development Team DSM) tulemust kirja ei saanud.

Velotuuri üldarvestuses esiotsas muutusi ei toimunud. Liidrina jätkab taanlane Emil Mielke Vinjebo (Leopard TOGT Pro Cycling), talle järgnevad hollandlased Lars Boven (Jumbo-Visma Development Team; +0.04) ja Rick Ottema (Allinq Continental Cycling Team; +0.20). Romet Pajur (+0.54) on kokkuvõttes 18., Kiskonen (+11.45) 71., Markus Pajur (+12.52) 79., Tamm (+13.55) 81. ja Adomaitis (+20.08) 90. kohal.

Laupäeval on velotuuril kavas 161,3-kilomeetrine etapp.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X