Romet Pajur alustas velotuuri Prantsusmaal TOP10 kohaga

Romet Pajur

Prantsusmaal 63. korda alanud teise kategooria velotuuri Tour du Loir et Cher avaetapil (183 km) pälvis Romet Pajur (Team Lotto Kern-Haus PSD Bank) 9. koha.

Etapivõidu teenis belglane Lorenz van de Wynkele (Lotto Dstny Development Team; 4:00.16), kellele järgnesid rootslane Edvin Lovidius (Rootsi koondis; +0.00) ja hollandlane Stijn Daemen (VolkerWessels Cycling Team; +0.03). Järgmised kaotasid võitjale seitsme sekundiga.

Üheksanda koha saanud Pajuri sõnul oli päev enne velotuuri jalg halb, sest ta ei olnud veel kuni 23-aastaste ratturite Pariis – Roubaix’st ära taastunud. „Kartsin veidi startida, aga tuli välja, et jalad olid siiski päris head ja ei olnud hullu midagi,“ tõdes Pajur etapi järel. „Jooksikud läksid ühel hetkel eest ära ja seejärel kontrollisid meeskonnad  sõitu kuni linnaringideni. Sealt edasi oli täielik sõda ja kõik väga-väga närviline. Viimasel kilomeetril oli neli kukkumist, millest pääsesin väga napilt. Aga seetõttu ei olnud ma finišiks ideaalsel positsioonil, kuid andsin endast siiski maksimumi. Vaadates, mis tunde pealt ma startisin, siis olen rahul. Edasi saab ainult paremaks minna.“

Velotuuril osaleb samuti Voltas – Tartu 2024 by CCN tiim. Aaron Aus sai 16., lätlane Alekss Krasts 28., norralane Kristian Klevgard 36., Siim Kiskonen 78., Lauri Tamm 82. ja leedulane Žygimantas Matuzevicius 103. koha.

Velotuuri teisel etapil on kavas 183,9 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X