Romandia velotuuri proloogi võitis austraallane, Kangert 47.

Täna alanud World Touri mitmepäevasõidu Romandia velotuuri proloogil saavutas esikoha austraallane Michael Matthews (Sunweb). Tanel Kangert kaotas talle 23 sekundit ja oli 47.

Velotuuri alguseks sõitsid ratturid Fribourgis neljakilomeetrise distantsi ja parimana sai Matthews kirja aja 5.33. Sekundiga kaotasid talle Tom Bohli (BMC), Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo) ja Rohan Dennis (BMC).

Pärast proloogi sõidetakse Romandia velotuuril kokku viis etappi. Kõige otsustavamad võiksid olla kolmas ehk kümnekilomeetrine temposõit mägistes tingimustes ja neljas, kus tuleb ületada kolm esimese kategooria tõusu.

Velotuuri suuremateks favoriitideks loetaks endist suusahüppajat Roglicit, britt Geraint Thomast (Sky; täna kuues, viis sekundit Matthewsist maas) ja austraallast Richie Porte’i (BMC; 18.; +0.14).

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X