Romandia velotuuri neljandal etapil võidutses Higuita, Taaramäe 43.

Romandia velotuuri (2.UWT) neljandal, mägisel etapil (Aigle – Zinal (Val d’Anniviers; 180,1 km) pälvis võidu Colombia rattur Sergio Higuita (Bora-Hansgrohe; 4:58.52). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) sai 43. koha.

Higuita edestas finišis meeskonnakaaslast Aleksandr Vlasovi ja hispaanlast Juan Ayusot (UAE Team Emirates). Taaramäe lõpetas 43. positsioonil grupis, mis kaotas võitjale kolme minuti ja 29 sekundiga.

Kokkuvõttes suutis liidripositsiooni säilitada Rohan Dennis (Jumbo-Visma), teisele kohale kerkis Ayuso (+0.15) ja kolmandale Vlasov (+0.18). Taaramäe tõusis üldarvestuses 11 positsiooni võrra ja jätkab 39. tabelireal. Pühapäeval sõidetakse Normandia velotuuril 15,8-kilomeetrine temposõit.

Hispaanias sõidetaval Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendose velotuuri (UCI 2.1) teisel etapil (202 km) sai Tanel Kangert (Team BikeExchange – Jayco) 38. koha, kaotades võitjale Ivan Ramiro Sosale (Movistar Team; 5:12.39) 11 minuti ja 33 sekundiga. Colombia ratturi järel ületas teisena finišijoone itaallane Lorenzo Fortunato (EOLO-Kometa; +0.11) ja kolmandana hispaanlane Igor Arrieta (Equipo Kern Pharma; +0.12).

Sosa kerkis liidriks ka kokkuvõttes, edestades Fortunatot 15 ja prantslast Nicolas Edet (Team Arkea Samsic) 44 sekundiga. Kangert jätkab 35. positsioonil (+17.59). Velotuuri viimasel etapil on kavas 122 kilomeetrit Cangas del Narcea linnast Oviedosse.

Belgia teedel sõidetud 120,4-kilomeetrisel juunioride ühepäevasõidul E3 Saxo Bank Classic (UCI 1.1) said eestlased Frank Aron Ragilo ja Lauri Tamm (mõlemad Cannibal Team) vastavalt 5. ja 93. koha. Ragilo pälvis grupifinišis küll teise koha, kuid eest jäid ära kolm jooksikut. Esikoha teenis Oscar Chamberlain (Cannibal Team), teise koha Alfred Grenaae (Team Herning CK Junior) ja kolmanda Ilian Alexandre Barhoumi (AG2R Citroen U19 Team; +0.02). Ragilo kaotas võitjale 12 sekundiga ning Tamm nelja minuti ja 48 sekundiga.

Prantsusmaal jätkuval Bretagne velotuuri (UCI 2.2) kuuendal etapil (Plumergat – Camors; 162,1 km) võidutses kodupubliku rõõmuks 1,8 kilomeetrit enne finišit peagrupist põgenenud Ewen Costiou (Cotes d’Armor-Marie Morin-U; 4:00.06). Teise koha napsas endale Donavan Grondin (Team Arkea Samsic; +0.05) ja kolmanda Elmar Reinders (Riwal Cycling Team; +0.05).

Team Ampler – Tartu2024 ratturitest sai Pauls Rubenis (+1.15) 45., Alekss Krasts (+2.41) 61., Aivaras Mikutis (+4.33) 72. ja Artjom Köster (+8.17) 89. koha. Groupama-FDJ järelkasvumeeskonnas sõitev Rait Ärm (+4.33) lõpetas 73. positsioonil.

Kokkuvõttes nelja parema seas muutusi ei toimunud. Esikohal jätkab Alex Baudin (Tudor Pro Cycling Team), talle järgnevad Johan Le Bon (Dinan Sport Cycling; +0.04) ja Antonio Puppio (Israel Cycling Academy; +0.07). Rubenis (+1.46) jätkab üldarvestuses 36., Ärm (+5.28) 53., Mikutis (+5.28) 54., Krasts (+10.09) 64. ja Köster (+52.09) 114. kohal. Velotuuri viimasel etapil on kavas 195,5 kilomeetrit.