ROK: Tokyo olümpia toimub igal juhul, koroonaga või koroonata

rok

Rahvusvahelise olümpiakomitee asepresidendi John Coatesi sõnul ei sõltu Tokyo olümpiamängude toimumine järgmisel aasta sellest, mis olukord valitseb koroonaviiruse pandeemiaga.

“Need toimuvad koroonaviirusega või koroonaviiruseta,” lausus Coates telefoniintervjuus uudisteagentuurile AFP. “Mängud algavad järgmise aasta 23. juulil.”

Austraallane meenutas, et Tokyo olümpiamängud pidid algselt olema uuesti üleshitamise mängud pärast riiki 2011. tabanud katastroofilist maavärinat ja tsunamit. “Nüüd saavad need üsna palju mängudeks, mis alistasid koroonaviiruse. Tunneli lõpus on valgus,” lausus ta.

Olümpiamängud on varem ära jäänud üksnes maailmasõdade tõttu. Algselt sel suvel toimuma pidanud suurvõistlused lükati aga pandeemia tõttu järgmisele aastale.

Hetkeseisuga on Jaapani piirid välismaalastele aga suuresti suletud ja vaktsiini kohta pole endiselt teada, millal see saabub – võib-olla kuude, võib-olla aastate pärast. Jaapani ametnikud on korduvalt kinnitanud, et kaugemale mänge enam ei lükata ja kui neid järgmisel suvel pidada ei saa, jääb olümpia ära.

Kuigi vaid neljandik jaapanlasi pooldab järgmisel aastal olümpia võõrustamist, on Coatesi sõnul Jaapani valitsus endiselt mängude taga.

“Enne koroonaviirust ütles [ROK-i president] Thomas Bach, et need on kõige paremini ette valmistatud mängud, mida ta on näinud. Pea kõik võistluspaigad olid valmis, nüüd on nad kõik valmis, olümpiaküla on imeline, kogu transpordikorraldus, kõik on hästi,” kiitis Coates.

ROK-i asepresident mõistab, et jaapanlaste ülesanne kõiki võõrustada ei saa olema lihtne. “Mõnedes riikides on see [koroonaviirus] kontrolli all, mõnedes ei ole. Sportlased tulevad kohtadest, kus see on kontrolli all ja mõned sealt, kus see ei ole. Kokku on 206 koondist… jaapanlastel seisab ees hiiglaslik ülesanne.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X