ROK-i president Bach külastas UCI jalgrattaspordikeskuses Ukraina ja Afganistani sportlaseid

ROK-i president Bach külastas UCI treeningkeskust

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach külastas Šveitsis Aigles asuvat Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) treeningkeskust, et kohtuda Ukraina ja Afganistani sportlastega.

UCI keskuses treenivad hetkel kolm Ukraina BMX-krossi, treki- ja maastikuratturit, kelle Šveitsi Jalgratturite Liit evakueeris sõjast räsitud riigist. Talibani võimuletulekule järgnenud humanitaarkriisi ajal liitus UCI treeningkeskusega samuti 23 Afganistani maanteeratturit.

Koos Bachiga külastasid treeningkeskust Ukraina noorte- ja spordiminister Vadim Guttsait ning Ukraina ja Afganistani ROK-i liikmed Sergei Bubka ja Samira Asghari. Lisaks olid kohale tulnud Afganistani Jalgratturite Liidu president Fazli Ahmad Fazli, Ukraina Jalgratturite Liidu peasekretär Tatjana Diazdevitš ning Vaudi kantoni majanduse, innovatsiooni ja spordi osakonna juhataja Philippe Leuba. Neid tervitas UCI president David Lappartient, kes selle aasta alguses sai ROK-i liikmeks.

Bach, Guttsait ja Bubka, kellele ROK on andnud ülesandeks koordineerida Ukraina spordile antavat humanitaarabi, kohtusid seejärel Lausanne’i olümpiamajas, et arutada Ukraina sõda. Pärast UCI keskuse külastust lubas Bach, et ROK pakub nii Ukraina kui Afganistani sportlastele tuge.

“Liigutav oli kohtuda Ukraina sportlastega, keda mõjutab kohutav sõda nende riigis,” ütles Bach. “ROK-i ja paljude olümpialiikumise sidusrühmade abiga saavad kümned jalgratturid ja sadu teisi Ukraina erinevate alade sportlaseid jätkata rahvusvahelistel võistlustel osalemist. Tahan neid kõiki tänada. Tänane külastus UCI treeningkeskuses peegeldas tõelist olümpiavaimu. Jätkame Ukraina ja Afganistani sportlaste toetamist samamoodi nagu teisi sõjast ja agressioonist mõjutatud ülemaailmse olümpiakogukonna liikmeid.”

UCI president Lappartient tõi välja, et olümpiaametnike visiit oli treeningkeskuses olevate sportlaste jaoks väga oluline. “UCI ja Šveitsis asuv treeningkeskus on pühendunud kogu rattapere heaolule,” ütles Lappartient. “Praeguste Ukraina ja Afganistani kriiside juures oli meile kohe selge, et peame andma oma majutus- ja treeningruumid nende sportlaste käsutusse. Kogu olümpialiikumine on teinud endast oleneva, et aidata kõiki neid sportlaseid. On väga oluline, et noored jalgratturid tunneksid toetust ja olen kindel, et siin Aigles toimunud arutelud ja tegevused on tugevdanud nende turvatunnet.”

Foto: ROK/Christophe Moratal

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X