Roglic võitis Vueltal etapi, Taaramäe meeskonnakaaslane jätkab liidrina

Vuelta velotuuri 11. etapil (Antequera – Valdepenas de Jaen; 133,6 km) pälvis esikoha sloveen Primož Roglic (Jumbo-Visma), üldliidrina jätkab Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) meeskonnakaaslane Odd Christian Eiking.

Viiepealise jooksikute grupi viimase mehe, taanlase Magnus Corti (EF Education-Nippo) püüdis peagrupp kinni vaid paarsada meetrit enne finišijoont, mis asus järsu 900-meetrise tõusu otsas. Kuigi Enric Mas (Movistar) ihaldas etapivõitu, siis pidi ta siiski alla vanduma Roglicile, kaotades talle kolme sekundiga. Miguel Angel Lopez (Movistar) sai kolmanda koha, jäädes võitjast maha viie sekundiga. Velotuuri üldliider Eiking sai kümnenda koha (+0.11).

Taaramäe sai 11. etapil 54. koha, kaotades Roglicile kuue minuti ja ühe sekundiga. Martin Laas (Bora-Hansgrohe) lõpetas 168. positsioonil (+14.09).

Kokkuvõttes edestab Eiking teisel kohal olevat prantslast Guillaume Martinit (Cofidis) 58 sekundiga, Roglic jääb punasest särgist ühe minuti ja 56 sekundi kaugusele. Taaramäe on 92. (+1:24.46) ja Laas 166. kohal (+2:08.08).

Neljapäeval ootab rattureid 175 kilomeetrit Jaeni linnast Cordobasse.