Roglic võitis Giro d’Italia eelviimase etapi ja kerkis liidripositsioonile

Giro d’Italia eelviimasel etapil (18,6 km, temposõit) võidutses Primož Roglic (Jumbo-Visma), kes kerkis sellega ka velotuuri üldliidriks. 

Temposõidu viimased kilomeetrid olid väga järsul tõusul, mis andis sõitjatele veel võimaluse üldarvestust enda kasuks pöörata. Roglic näitas mäe peal väga head minekut, kuid pakkus meeskonnakaaslastele ja kaasaelajatele parajalt närvikõdi, kui ta rattal kett maha tuli. Vaatamata sellele pälvis ta etapivõidu ajaga 44 minutit ja 23 sekundit. Teise koha sai roosas liidrisärgis sõitnud Geraint Thomast (INEOS Grenadiers), jäädes Roglicule alla 40 sekundiga. Kolmanda tulemuse sai kirja portugallane Joao Almeida (UAE Team Emirates; +0.42).

Enne viimast etappi kerkis Roglic esikohaga velotuuri üldliidriks, edestades nüüd Thomast 14 sekundiga. Kolmandal positsioonil jätkab Almeida (+1.15). Giro d’Italia viimane etapp peetakse Rooma linnatänavatel.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X