Roglic tõi Sloveeniale teisipäeval ka Vuelta etapivõidu

Sloveenia rattaspordi suur aasta sai teisipäeval järjekordse hiilgava tähise, kui ühe päeva jooksul võeti kaks suurtuuride etapivõitu. Kui Giro d’Italia 16. etapil võidutses Jan Tratnik (Bahrain McLaren), noppis tänavuse Vuelta esimese etapivõidu Primož Roglic (Jumbo-Visma).

Roglic tegi kaheksamehelises juhtgrupis otsustava spurdi viimase kilomeetri alguses ning edestas finišis Ecuadori ratturit Richard Carapazi (Ineos) ja iirlast Daniel Martinit (Israel Start-Up Nation) ühe sekundiga.

Tom Dumoulin (Jumbo-Visma) ja Alejandro Valverde (Movistar) kaotasid suurfavoriidist tiitlikaitsjale 51 sekundit, suure tõenäosusega kadusid juba 173-kilomeetrisel Irunist Arratesse sõidetud avaetapil Chris Froome’i (Ineos) ja Thibaut Pinot’ (Groupama-FDJ) lootused, sest mõlemad kaotasid sloveenile kümme minutit.

Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation) ületas finišijoone Roglicist 20.14 hiljem ja oli etapi arvestuses 163., Martin Laas oli 173 kohale jõudnud mehe seas 169. (+20.26).