Roglic sõitis Bernali eest ära, etapivõit Martinezele

Prantsusmaa velotuuri 13. etapil (Chatel-Guyon – Pas de Peyrol; 191,5 km) suutis liidrisärki kandev Primož Roglic (Jumbo-Visma) lõputõusul peakonkurent Egan Bernaliga (Ineos Grenadiers) vahe sisse sõita ja edusekundeid kasvatada.

Etapi lõpus ootas sõitjaid kõigepealt teise ja siis kohe esimese kategooria tõus ning Bernalile olid need võrdluses Rogliciga liiast. Mõlemad kaotasid võitjale enam kui kuus minutit, aga omavahelises võrdluses teenis sloveen 38 edusekundit.

Roglici edu on kolmandaks vajunud Bernali ees kasvas seega 59 sekundile. Nende vahele mahub täna koos kaasmaalasega edukalt rünnanud Tadej Pogacar (Jumbo-Visma; +0.44). Bernalile järgnevad aga samuti kolm kaasmaalast: Rigoberto Uran (EF; +1.10), Nairo Quintana (Arkea Samsic; +1.12) ja Miguel Angel Lopez (Astana; +1.31).

Reedese etapi võitis ka kolumblane Daniel Felipe Martinez (EF; 5:01.47), kellele järgnesid sakslased Lennard Kämna (Bora – Hansgrohe; +0.04) ja Maximilian Schachmann (Bora – Hansgrohe; +0.51).

Mõned mäed tuleb sõitjatel ületada ka laupäeval (Clermont-Ferrand – LyoN; 194 km), kuid mitte järsemad kui teise kategooria omad. Etapi lõpuosa kulgeb aga allamäge.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X