Roglic läheb Tour de France’i pettumust unustama, stardis ka kaks eestlast

118914371_4327744887295910_5303672387118824827_n

Teisipäeval algab Hispaania teedel järjekordne jalgratta suurtuur Vuelta. Spordiala kolmas tähtis mitmepäevasõit on seekord juubelihõnguline, sest starditakse 75. korda.

Koroonaviiruse pandeemia tõttu ollakse sel aastal erilises situatsioonis, sest tiheda kalendri tõttu kattuvad Giro d’Italia viimane ja Vuelta esimene nädal. Mõistetavalt ei saa ratturid seega mõlemat võistlust kaasa teha.

Küll aga on Vueltal stardis mitmed hiljuti Prantsusmaa velotuuril pedaalinud mehed eesotsas Tour de France’il eelviimasel päeval valusalt kollase liidrisärgi kaotanud ja lõpuks teiseks tulnud sloveen Primož Rogliciga.

30-aastast endist suusahüppajat peetakse Hispaania velotuuri peafavoriidiks, kelle jaoks poleks edu midagi uut, sest starti tuleb ta tiitlikaitsjana. Jumbo-Vismal on veel teinegi kõva tegija stardis – Tom Dumoulin.

29-aastane hollandlane oli hiljutisel Tour de France’il samuti heas vormis ja Roglicit abistades sai seitsmenda koha. Seejuures on tegemist 2017. aasta Giro d’Italia võitjaga ning 2018. aastal Giro ja Tour de France’i teise koha mehega.

Teiste tiimide ratturitest on ehk kõige põnevam jälgida 27-aastase kolumblase Richard Carapazi edenemist. Ineose Grenadiersi võistkonda kuuluv rattur oli samuti Tour de France’il kohal, aga tegemist on ka mulluse Giro d’Italia võitjaga. Tänavu ta Itaalia velotuurist loobus.

Ülejäänud meestest tasub tähele panna veel näiteks prantslase Thibaut Pinot’ (Groupama-FDJ), hispaanlase Enric Masi (Movistari), venelase Aleksandr Vlassovi (Astana), hispaanlase Alejandro Valverde (Movistar) ja britt Chris Froome’i (Ineos Grenadiers) jõupingutusi.

Hispaania velotuur kestab 8. novembrini. Selle aja jooksul läbitakse 18 etappi kogupikkusega pea 2900 km. Lauskmaal ja mägedes toimuvate grupisõitude kõrval on ka 3. novembril kavas ka individuaalne temposõit.

Kaasa saab elada ka kahele Eesti sprinterile: Martin Laasile (Bora-Hansgrohe) ja Mihkel Räimele (Israel Start-Up Nation).

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X